Odvolaný arcibiskup R. Bezák mieri do ECAV?

Noviny Obseravtore Romale priniesli dnes zaujímavú úvahu, ktorá sa zakladá na správe pápežského nuncia, ktorý sa včera zúčasnil výjazdového rokovanie Konferencie biskupov a arcibiskupov Slovenska. Otázka, ktorá sa tam riešila bola: kam mieri R.Bezák? Výroky, ktoré KBS zamestávajú sú najmä tieto: "Boh nie je katolík".- KBS to vyhohnotila ako nábeh k heréze. (Je Boh azda  luterán ?! – )  Druhá vážna vec je, že R.Bezák viackrát verejne spomenul, že si veľmi váži rodinu a manželstvo.  – Zdá sa, že chce opustiť komunitu, ktorou sa obklopil a chce si vytvoriť rodinu vlastnú – Tiež sa treba zaoberať jeho výrokom:" Mám rád rock". – Takých duchovných rkc., ktorí zatúžili po"luther rock"- "luterovej sukni- luteráku) na Slovensku bolo a je viac. – Nunius zdôraznil, že svätý otec sa týmito výhradami známymi na Slovensku vážne zaoberal už dávnejšiel.

Prevzala ag.tbc.- uh.se.)

5 Komentáre k “Odvolaný arcibiskup R. Bezák mieri do ECAV?

 1. fosil

  No tak to by bol gól, keby prestúpil 🙂 Len či by sa mu našiel primeraný post – biskupstvá sú obsadené, ale miesta v zboroch sú…. ak by zniesol takú zmenu z biskupského paláca do chudobnej fary niekde na Gemeri…..

  1. Marek Michal

   My sa nenudíme, zabáva nás totiž cirkus Katolikus na čele s hlavnými artistami pajácmi a šašami v čapicách, keď sa ANI JEDEN Bezáka nezastal, a lajkom odkazujú drzaž hubu a krok. Aj by sme sa smjali, keby to nebolo smutné.

   1. Potká se katolík s protestantem. „Víte co říkáme my protestanti o vás katolících? Že neznáte Bibli, že jste nevzdělaní, pověreční a vlažní.“ „A víte, co říkáme my katolíci o vás? ,“ opáčí katolík, „Vůbec nic.“
    (zdroj: http://www.rozhlas.cz/nabozenstvi/slovonanedeli/_zprava/840608) 

    O arcibiskupovi Bezakovi tu uz bolo popisane relativne dost. Ano, aj mna oslovil, az ocaril (ktory biskup si kupuje nahradne diely na bicykel na ebay.com?)… Ale ako to napisal brat misko… Eucharistia je vysluhovana stale v tisickach kostolov a to co sa udialo tu na nasom malom Slovensku nie je podstatne.

    Arcibiskup Bezak ma namet na rozmyslanie nad sebou v pokore. To nikdy nie je na skodu. Z hladiska vecnosti a spasy je to uzasna prilezitost.

    A my, veriaci… Ak pre nas znamena acribiskup Bezak az tak vela, nieco nie je v poriadku.

    Martin

Komentovať