Zlomila sa haluz?

                                                               Zlomila sa haluz?

 

Možno poznáte tento: “V Burundi padla vláda! – …???- Zlomila sa haluz!” 

    Ale čo sa zlomilo na Slovensku? Mne sa to javí tak, že charakter. Sulíkovci sa spojii s ficovcami a slotovcami a povalili vládu. Nebolo to vôbec ťažké. “Obyčajní hriešnici” už od začiatku ukázali, že stači zahlasovať s ľavičiarmi a je koniec. Odskúšali, previedli – a dobehli. Voličov na pravici – a čas ukáže, že i seba. Ako hlavný a v podstate jediný dôvod, či argument uviedi úsporu pre EU vo výške 4OO mld euro. Teda peniaze. 

     Pre liberálov a libertinistov typu Sulíka to je jasne božstvo N.1. PENIAZE, ergo mamona! Tomu, podľa ich presvedčenia musí každý rozumieť! Nielen ateisti a agnostici, ale aj všetci zbohatlíci, potom homosexuáli, narkomani a niektorí mladí, ktorí nezažili a preto ani nevedia, čo bol “reál-socializmus” a preto si ako dar zhora nevážia spoločný OIKOS. 4OO mld. euro! Na každého Európana to je, (v matike som slabý) –  zhruba 100 Euro. Panenka Mária svatá, toľké peniazééé …No sú mnohí, ktorí by boli obetovali v reálsocializme x-násobne viac, aby sa tohoto “pozemského raja” navždy zbavili a mohli žiť ako slobodní ľudia. 

      Dnes, stačí zaútočiť na vieru a lásku v PENIAŽKY( peniaze, peníze, peňeži, lóve, fuky etc.) a všetko ostatné je vedľajšie. Je spoločný EU dom nejakou hodnotou? – Viem, že takto sa pýtať na Slovensku je netaktické! Davy “verných” vreštia: žiadna!

 – Skúsim aspoň jeden argument v prospech pokojného, mierového spolužitia v tomto “dome”. – Za modrú knižku a teda možnosť vyhnúť sa vojenčine sa v socíku bežne platilo 20 až 40 tisíc Kčs, ba i viac, len aby mohol synáčik  študovať, alebo vekslovať, alebo na fušky s oteckom chodiť! Doktori a vysokí oficieri si mohli prilepšiť a spolu chváliť super systém. Dnes na vojnu nemusí ísť nikto, kto nechce. A ak chce, ešte mu aj dobre platia, pričom horúce zemiaky musia aj tak z ohňa povyťahovať americké chlapčiská. 

           Len tak mimochodom, lebo toto som nevyrátal ja: o osude eurovalu rozhodla zatiaľ skupina ľudí na Slovensku, ktorá tvorí 0,02%  percenta voličov EÚ! Taká je demokracia pľuha! Kto by si neužil svojich 10 minút slávy?

    Keď skončí jedna vláda, v domokracii sa zvolí nová.Najlepšie v predčasných voľbách, ktoré si však vyžiadajú drahocenný čas na prípravu a realizáciu. Zomrel kráľ, nech žije kráľ!  Njalepšie by bolo, aby vládol Vlado, resp. aby robil Robo. A bude, ako nebolo .

       Učitelia už nebudú štrajkovať a budú potichu učiť! Tak ako vždy v minulosti vyznávali :  Čí chlieb ješ, toho pesničku spievaj!, tak bude aj ďalej. Koniec štrajkom. A reformy v školstve? Načo? Počiatok im platy určite zvýši viac.

 Aj chudákom doktorom! Veď peniaze od daňových poplatníkov nestačia ani ich odborárskemu bosovi, akože môžu stačiť lekárom? Tešiť sa môžu aj odborári. Gécky odborári chcú peňazí stále viac, za stále menej práce. Hovoria: Dobre napísal apoštol Pavel o nich:

”Kréťania vždy luhajú, sú leniví bruchopasníci a plané hovädá.” Naši odborári chcú to isté – ale to je iné!  

      Pán Hlina zistil, že s charakterom a podnikaním ďaleko nezájde a preto si začal kupovať voličov. Najlacnejší sú voliči rómski a tak spoločne  žiadajú aby: “Nepokradneš” platilo len pre “gádžov”!  Slovensko proste musí vojsť do dejín stoj, čo stoj! 

      Už včera večer STV 1 si pozvala na paškál šéfa polície Jaroslava Spišiaka, ktorého  majú v doslova v zuboch mnohí “dobráci”. Nestranne sa tváriaci moderátor nahuckal na neho tri pitbuly, ktorí nemali problém aj otvorene zaklamať, aby pomohli čím skôr poslať do penzie jedného z mála statočných v boji s organizovaným zločinom. Vraj v záujme “kontinuity.”..Tá bude zrejme aj v mnohých iných skvelých veciach…Budúcnosť je však vždy v Božích rukách. Preto chcem povzbudiť tých, čo chcú sedieť Kristovi na pravici a nie na ľavici, aby pamätali, že všetko zlé je na niečo dobré. Padla jedna vláda, príde iná. Dá všetkým všetko: nebankovkami poškodeným odškodnenie, doktorom prilepšenie, mafiánom uľavenie, učiteľom prisľúbenie, odborárom povýšenie, sebe platov navýšenie, hlasu podobnému Ficovmu plné ospravedlnenie. Každému, čo mu patrí. Keď sa zlomí charakter, všetko ide. 

tbc

2 Komentáre k “Zlomila sa haluz?

 1. dobrý komentár. súhlasím, že ide nielen o peniaze, ale aj o morálku. a tiež aj solidaritu, aj keď s "bohatšími". Áno, teraz to vyzerá že gréci sú bohatší, lebo ešte stále ich platia v eurách. ale to sa zmení.

  dovolím si tvrdiť, že slováci doteraz z eura profitovali, aj zo spoločného trhu, vyrábajú francúzom a nemcom autá, ekonomika im šliape lepšie ako grékom. toto bude vidno – ešte rok. ak gréci skrachujú, budú mať výnimočný stav, rozklad štátu a spoločnosti a vplyv iných mocností, so všetkým, čo k tomu patrí. toto je argument, ktorí sulíkovci nevidia, nerozlišujú, niekto z nich to sám nazval: "lebo geopolitika", ale nerozumejú čo to je a je im to jedno. hlavne že frčí biznis.

  treba sa zamýšľať nad tým, s kým sme solidárni a čo je najlepší spôsob solidarity. spoločný trh a spoločná mena stojí za to aby sa zachránila, nielen logikou peňázov, ale aj logikou morálky. treba ale diskutovať o tom, ako dohody dodržiavať a ako tým chudobnejším národom a ľuďom pomáhať.

  ja mám tri skromné návrhy:

  1. každý európan do grécka na dovolenku – minúť tam aspoň tých 100 eur.

  2. každý európan doma so Štúrom "veľa tvoriť a málo troviť."

  3. a európania medzi sebou – s ap. Pavlom: Pre­to od­ložte lož a hovor­te prav­du každý so svojím blížnym; veď sme si na­vzájom úd­mi. Hnevaj­te sa, ale neh­rešte; nech sln­ko nezapadá nad vaším hnevom. Ten, čo kradol, nech viac nekradne, radšej nech pracuje a vlastnými rukami zarába, aby mal z čoho udeliť núdznemu.

   

   

   

   

   

Komentovať