Dvaja bavorskí farári prepustení zo služieb cirkvi

V stredu 2. februára t.r. oznámila Evanjelicko-luteránska krajinská cirkev v Bavorsku, že zo svojich služieb prepustila dvoch farárov pre sexuálne zneužitie. Prvý farár sexuálne zneužil 13 _ročnú konfirmandku pred 25 rokmi. Farár po obvinení sa hneď  na druhý deň písomne k činu priznal. Druhý farár -penzista spáchal ten istý čin tiež na 13 -ročnej konfirmandke v šesťdesiatych rokoch. Okrem toho sa obviňuje aj z ďalších dvoch neskorších sexuálnych zneužití. Tie však boli s mladými dospelými ženami. Farár svoje obvinenia stále odmieta. "Krajinská cirkev zostáva pri sexuálnych prečinoch konzekventne na línii nulovej tolerancie," povedal hovorca cirkvi Johannes Minkus.

(www.epd.de)

 

Komentáre k “Dvaja bavorskí farári prepustení zo služieb cirkvi

 1. tabak

   To sú jasné argumenty, aby sa:

  1. konfirmácia posunula na vek dospelosti –  minimálne 18 rokov a viac!

  2. aby sa  skúška  konfirmandov presnejšie definovala –  a vyhlásenie o "dospelých údoch", v tomto prípade :

                                                            " dospelých udičkách" radšej vynechalo,  lebo  ako vidieť, výklady sa rôznia…

  3. aby takéto " osobné  potvrdenie" dospelosti ( ergo sexuálnej vyspelosti, čo si  často  myslia nie len dievčatá, ale aj ich rodičia- )       – bolo osobnou vecou a nebolo podmienkou k prijatiu Večere Pánovej

   

   P.S.  Ak dotyčný farár obvinenie stále odmieta, je iste veľmi zahorený za prácu s mládežou, určite má  ducha svätého a ako taký nemôže hrešiť … Čo narobíš, hriešna duša s takýmto? 

                              

Komentovať