Prenosy evanjelických bohoslužieb v RTVS

Prenosy evanjelických bohoslužieb v RTVS

Bratia a sestry. Dovoľte, aby sme vás informovali o prenosoch bohoslužieb v RTVS, v súvislosti s uznesením vlády vysielať počas epidémie bohoslužby denne.

Rozhlas a televízia Slovenska prijala na svojom rokovaní rozhodnutie, že počas terajšieho obmedzenia slúženia bohoslužieb, pripravia priame prenosy omší a pobožností. Budú bývať počas pracovných dní, v čase od 17:30 do 18:00, a to vo vysielaní Rádia Slovensko. Bude to teda výhradne rádiové vysielanie. S touto službou začne od pondelka, 30.3.2020.

Prenosy sa budú vysielať zo štúdia Slovenského rozhlasu a evanjelická pobožnosť bude zaradená vždy v stredu večer. Keďže ide o polhodinový časový rozsah a obmedzenie počtu účinkujúcich, v prípade evanjelickej cirkvi   nebudú teda vysielané riadne Služby Božie, ale pobožnosť. Do štúdia môžu prichádzať maximálne tri osoby: v našom prípade farár/ka, kantor/ka a jeden spevák.

Prvý prenos evanjelickej pobožnosti sa uskutoční v stredu, 1.4.2020 o 17:30. Jej program vám dáme do pozornosti vždy v pondelok.

Veríme, že aj touto formou sa Slovo Božie dostane k mnohým srdciam a že sa nám podarí dať informáciu o prenose čo najširšiemu publiku – najmä staršej generácii, ktorá nemá prístup k internetu, no iste i mnohým ďalším. Sme vďační za túto možnosť.

Od 31.3.2020 v čase od 17:30 do 18:30 môžete Rádio Slovensko počúvať priamo tu: https://slovensko.rtvs.sk/player

Komentovať