Poľnohospodárske družstvo pre ELKRAS v Kirgizsku

V Kirgizskej obci Vinogradnoje jestvuje Poľnohospodárske družstvo,ktorého členmi sú fyzické osoby – členovia ELKRAS v Kirgizsku. A tak hoci cirkev ako taká nemôže mať družstvo, predsa toto družstvo pracuje pre cirkev. Nástroje, ktoré družstvo má, patria cirkvi. Vlani družstvo investovalo do základného rozvoja. Zisk nebol ,preto Spolok Martina Luthera v Nemecku poskytol im financie ako podporu pre investície do živočíšnej výroby. Družstevníci zakúpili malé býčky, teraz ich chovajú a potom ich usmrtia a mäso rozpredajú. O hovädzie mäso je v tejto moslimskej krajine záujem. Za utržené peniaze opäť nakúpia býčkov a cyklus sa zopakuje, kým nezačnú hospodáriť so ziskom. Takto aj cirkev bude finančne samostatná.

(www.martin-luther-bund.de)

 

Komentáre k “Poľnohospodárske družstvo pre ELKRAS v Kirgizsku

 1. kantor

  Mám na mysli vetu:

  ,,Družstevníci zakúpili malé býčky, teraz ich chovajú a potom ich usmrtia a mäso rozpredajú."

  Je to síce tak ako sa píše, ale ja by som to napísal humánnejšie, napr.

  ,,Družstevníci zakúpili mladé býčky, teraz ich chovajú a potom poslúžia na mäso, ktoré rozpredajú. Síce tam budú poriadne krvavé jatky, ale znie to lepšie :o)))

  Teraz ma tak napadlo, keď sa niekedy v Jeruzaleme prinášali obete Hospodinu vo forme  zabitých zvierat, čo s toľkým mäsom tí ľudia robili? Veď to museli byť celé tony mäsa. Keby to bolo v dnešných časoch oste by to predali do nejakého obchodného domu ako zvlášť kvalitné, posvätené mäso :o)))  ale vtedy? Len kňazi a ich rodiny to mohli jesť…Vie to niekto?

   

Komentovať