11. SEPTEMBER

                                                         11. SEPTEMBER

 

Daj pozor na seba a na učenie. V tom zotrvávaj,…

 

                                                       

                                                                                          1. Timoteovi 4, 16 a, b

 

      Nie nadarmo sa venujem článku o ospravedlnení tak usilovne. Mám starosť, že s apri tom článku nezotrvá. Sú medzi nami mnohí, ktorí ho zavrhujú a nijako mimoriadne si ho necenia. Prichádzajú kazatelia, ktorí tento článok zvestujú ospanlivo, malátne a bez nadšenia, podávajú ho tak, že čoskoro  vznikne preň zlá situácia a dôjde k omylu nad iné.

     O tomto článku chcem učiť na učiť sa, kým len budem žiť. V mojich kázňach má popredné miesto, lebo dobre vidím, čo spôsobuje, kde platí a koľké škody sa narobia tam, kde neplatí.

     Tento článok je základ  a skala, na ktorej je zbudované celé kresťanstvo a cirkevný zbor Boží!

     Článok je naším múrom a zbraňou proti všetkej zberbe a sesktárstvu. Nás nijakí falošní učitelia a pätolizači nezvedú a nestrhnú, pretože článok zachovávame čistý a nefalšovaný, a niet nijakého učenia ani bohoslužhy na svete, čo by sa diablovi tak veľmi protivila a škodila.

      Satan nie je proti nijakej kázni na zemi takí nepriateľský a zúrivý ako proti tejto kázni, preto vyráža s výpadmi a utrpením spolu i samostatne. Zároveň vyvoláva  proti tomuto učeniu všelijaké učenie modlárske, kacírstvo, roztržky a pohoršenie, čím toto učenie pred svetom zošklivuje  a očierňuje, aby ním opovrhoval a zahmlil ho.

 

                                     Martin Luther: Smerovník kresťanskej cesty

Komentovať