Joachim Gauck- nový prezident Nemecka

 V dnešnej nedeľnej voľbe sa stal novým prezidentom Nemecka Joachim Gauck, evanj. teológ, bojovník za slobodu a demokraciu. Získal 991 hlasov. V prieskumoch verejnej mienky získal 80%-nú dôveru. Ako teológ sa stal kritikom východonemeckého režimu. Po páde reálsocializmu viedol úrad pre spracovanie dokumentov obávanej Štátnej bezpečnosti NDR (STASI).  K prvým krajinám, ktoré hodlá navšíviť patrí Poľsko a USA, ktoré vníma ako symbol slobody. Bude zaujímavé sleodvať ďalšie vzťahy a spoluprácu s vládou Angely Merkelovej. Nie je rozvedený, ale nežije s manželkou, s ktoru majú 4 deti. S najväčšou pravdepodobnosťou bude musieť v krátkom sobášom zlegalizovať svoj terajší vzťah s novinárkou Danielou Schadtovou.

4 Komentáre k “Joachim Gauck- nový prezident Nemecka

  1. Ičko

    Aby sa EPST, eVýchod, Evanjelik.sk, ECAV.sk  a všetci Luteráni nepoto z tohto svetského úspechu farára, ktorý žije na hromádke s o 20 rokov mladšou, kvôli ktorej sa vykašľal na svoju manželku (ktorej predpokladám sľuboval vernosť pred Bohom v dobrom i zlom).

     

  2. Boris

    Ten pan, ktoreho v nedelu zvolili za nemeckeho prezidenta, sa v skutocnosti vola Joachim Gauck. Christian Gauck je jeho syn.

Komentovať