Zomrel br.farár Pavel Sklenár v Kovačici

Zomrel ThMgr. Pavel Sklenár, farár kovačický a senior banátsky

Zomrel ThMgr. Pavel Sklenár, farár kovačický a senior banátsky
  •  10.08.20
  •   Predsedníctvo ECAV na Slovensku

Vo veku 71 rokov zomrel 10. augusta 2020 v predpoludňajších hodinách, v nemocnici v Pančeve, brat Pavel Sklenár, farár cirkevného zboru Kovačica I. a senior banátsky. 

Narodil sa 2. februára 1949 v Lugu. Po skončení Teologickej fakulty v Bratislave bol 25. júla 1976 ordinovaný za kňaza a do služby slovenskej evanjelickej cirkvi nastúpil 1. augusta toho istého roku v Jánošíku. Tam za jeho pôsobenia postavili novú farskú budovu. 

Za farára v Kovačici bol vymenovaný v decembri 1983 a na post farára v Cirkevnom zbore v Kovačici bol zvolený v januári 1984. Službu seniora banátskeho seniorátu vykonával 21 rokov.

Za jeho pôsobenia bola v Kovačici dostavaná strecha na farskej budove, vystavaný nový viacúčelový zborový dom s priestrannou sieňou a kanceláriami, generálne bol opravený kostol k 200-stému výročiu založenia Kovačice. 

Bol ideovým tvorcom rozhlasovej relácie Rádio-televízie Obce Kovačica Nebeský chválospev, člen redakcie Evanjelického hlásnika, člen Výkonného výboru Združenia kňazov a člen cirkevnej rady SEAVC v Srbsku.

Predsedníctvo ECAV na Slovensku vyjadruje pozostalým hlbokú sústrasť. “Stojíme s Vami v modlitbách a budeme prosiť, aby Vám všemohúci Boh pomohol prejsť týmto ťažkým obdobím.”

Redakcia www.evanjelik.sk sa pripája k vysloveniu najhlbšej sústrasti pozostalým a CZ.

Komentáre k “Zomrel br.farár Pavel Sklenár v Kovačici

  1. lubo batka st

    Aspoň v tichej krátkej modlitbe dobrorečíme Hospodinu za Paliho život, priateľstvo a vykonannú službu! Nech odpočíva v Pánovom pokoji do dňa vzkriesenia.

Komentovať