13 dôvodov, pre ktoré chodím na futbal

13 dôvodov, pre ktoré chodím na futbal

Nedávno skončený Mundial 2014, majstrovstvá sveta vo futbale v Brazílii ma len utvrdili v tom, že na futbal budem chodiť aj naďalej. Mám na to niekoľko dôvodov:

1. Na futbale sa všetci v modlia. V hľadisku i na ihrisku. Pred zápasom, aj počas neho. Jedna časť fanúšikov sa modlí, aby ich hráči dali gól, druhá časť sa modlí za to, aby gól nedostali.

2. Mnohí hráči sa prežehnávajú a dávajú tak arabsko- ázijsko-africkým mančaftom a národom na vedomie, že ich bohovia sú nuly.

Pozn. Túto tradíciu prežehnávania začal ako prvý slovenský futbalista Ladislav Petráš práve v Južnej Amerike, kde ju prijali a odtiaľ sa rozšírila do celého sveta. Okrem Slovenska. Doma neni nikto prorokom.

3. Keď sú hráči faulovaní, zbožne dvíhajú oči k nebesám a dávajú tak najavo, že nedúfajú v zemských sudcov.

4. Niektorí diskutujú s rozhodcami bez ohľadu na národnosť a jazyk. Hovoria rôznymi jazykmi a dvíhajú ruky k nebu. Na futbale je glosolatina bežná.

5. Futbalisti sú veľmi skromní. Všetkým stačí iba jedna lopta.

6. Futbalisti sú veľmi dobroprajaní, často dajú súperovi aj svoj vlastný dres a odchádzajú iba vo svojich potetovaných zvrškoch.

7. Aj fanúšikovia sú doproprajní k súperom, často skandujú: Dajte im ešte jeden!

9. Diváci sú aj veľmi horliví. Radi spievajú hymny a chorály, pískajú, bubnujú a tancujú. Iba niekotrí pália tribúny a kadia Molochovi.

10. Fanúšikovia majú starosť o zdravie rozhodcov, preto často zborovo skandujú: sudcovi mrkvu!

11. Rozhodcovia učia hráčov neoplácať zlým za zlé, ale ponechať všetko súdu a hnevu rozhodcov.

12. Rozhodcom napokon všetci uveria, aj keď robia často divné veci.

13. Po zápase hráčom povedia: Podajte si ruky a rozíďte sa v pokoji!
Napokon sa všetci objímajú.
Preto do futbalových nádherných stánkov prídu všetci o týždeň znovu.

Niekto možno povie: Prečo, keď sa tam vlastne deje stále to isté a chlieb aj tak lacnejší nebude? Je to proste svetové náboženstvo.

Na záver ešte definícia futbalu , ako ju vyslovil ktorýsi renomovaný hráč: ”Futbal je hra dvoch mužstiev po 11 hráčov, v ktorej napokon vyhrajú vždy Nemci”.

ag.tbc

Komentovať