Globálne horúčavy

Globálne horúčavy

Po globálnom oteplení a globálnych povodniach udreli konečne aj globálne horúčavy. Horúco je najmä v Česku, kde sa premierovi P.Nečasovi roztopila stolička priamo pod zadkom. Niektorí z jeho najbližšieho okolia sa preto vybrali rovno do chládku.
Na Slovensku zaliezli do dier najmä minister Glvač a v poradí druhý generálny prokurátor, vlčiak Čižnár. Zvolil si ho sám Smer a jeho vodca, lebo ho bude súrne potrebovať, keď sa jeho červené čižmičky zmenia na“ čierne čižmy od čižnára“ . Že je naozajstný vlčiak dokázal tým, že si zahryzol aj do vlastného jazyka a najmä do stoličky generálnej prokuratúry, ktorá je podľa Ficošíka v dezolátnom stave.
Ten, kto sa ani najmenej nehanbí a je stále na prudkom výslní, je starý uj , prezident. Zobral všetko do vlastných rúk. Slniečko na ústavnom súde a zapečené senáty mu nestačia, ústavu si vykladá sám.
Slovo vymenúva – chápe ako nevymenúva. Ak raz bude mať vymenovať novú vládu, tak ju nevymenuje a nechá si v spotenej paprčke všetky právomoci: ústavodarnú, vládnu, súdnu i výkonnú, ako najvyššie stojaci ujo. Môže za to slnko, prudko pražiace na jeho lebku.
Od horúčav sa zapiekol mnohým aj rozum, aj charakter. Doteraz zamrznutá opozícia sa zase roztápa. Slnko neobyčajne pomohlo majiteľovi obyčajných ľudí. Ich šéf , ktorý sa doteraz javil ako pripečený, zhorel úplne a silno pri tom nasmradil, lebo až doteraz Fikovi veril viac, ako slnku na nebi.
Ak bude slnko takto svietiť a páliť aj naďalej, možno aj pravda sa pôjde opaľovať a výjde konečne na slnko. Ja určite pôjdem teraz do chládku.

Komentovať