4 tisíc ľudí na pietistickej duchovnej konferencii v Štuttgarte

Vo štvrtok 1. nov. t.r. sa v Štuttgarte v Porsche Arena zišlo do 4 tisíc osôb na duchovnej konferencii Evanjelického združenia spoločenstiev. Na konferencii vystúpil predseda snemovne za CDÚ/CSÚ Volker Kauder. Odsúdil potraty v Nemecku, vyslovil sa za podporu tehotných žien, tvrdo kritizoval zákon o eutanázii v Holandsku a vyslovil sa, že takýto zákon v Nemecku nesmie byť prijatý. So znepokojením hovoril o slobode kresťanov v Egypte po tzv. arabskej jari. Situáciu pre tamojších kresťanov nazval dobou ľadovou. Priaznivo sa vyjadril o zlepšenej situácii pre kresťanov v Indii, kde v štáte Orissa štát nariadil ochranu kresťanských budov. Odmietol prijatie Turecka do EÚ, lebo je na míle vzdialené od EÚ v slobode a právach.
Ev. farár, evanjelizátor a organizátor PRO CHRIST Ulrich Parzany kritizoval kresťanov v Nemecku, že nemajú odvahu pozývať na kresťanské podujatia iných občanov. Kým v iných štátoch kresťania za svoju vieru vystavujú svoje životy, v Nemecku sa kresťania boja toho, že budú mpri pozvaní odmietnutí. Hovoril aj o neslobode zmeny náboženstva v Nemecku. Uviedol to na príklade asi 5 tisícov moslimov, ktorí konvertovali na kresťanstvo, no museli sa tajne stretávať, lebo im vyhrážali zabitím.Parzany mieni na budúci rok opäť organizovať rad satelitných programov PRO CHRIST zo Štuttgartu, ktoré budú vysielané do vyše sto miest.
Organizátorom konferencie je Evanjelické združenie spoločenstiev, do ktorého patrí asi 500 pietistických spolkov vo Wuerttembersku a v bavorskom Allgäu.
(www.elk-wue.de)

Komentovať