Trochu iný príbeh stvorenia…

… a Boh pokryl zem špenátom, brokolicou, šalátom, zelenou, žltou i červenou zeleninou každého druhu, aby muž a žena dlho v zdraví žili.
A Satan stvoril Algidu, Cart d or a Milku. A spýtal sa: “Ešte pár čerešničiek a orieškov na zmrzlinu?” I odvetil muž “Áno prosím” a žena pridala “Pre mňa prosím ešte teplé wafle so šľahačkou.” A pribrali po päť kíl.
A Boh stvoril nízkotučný jogurt, aby si žena zachovala krásnu postavu, ktorú muž tak miloval.
A Satan priniesol bielu múku a cukor z repy a skombinoval ich.
A žena zmenila konfekčnú veľkosť z 36 na 46.
I povedal teda Boh: “Vyskúšajte predsa môj čerstvý šalát zo záhrady.” A Satan stvoril smotanový dressing a cesnakový toast ako prílohu.
A muži i ženy si povolili opasky najmenej o jednu dierku a jedli podľa chuti. I rečie Boh: “dal som Vám predsa zeleninu a olivový olej, aby ste si ju na ňom grilovali.”
A Satan pridal k tomu malé Brie a Camembertové syry, kúsky homárov v masle a vysmážané kuracie nugetky, na ktoré už bol potrebný pomaly druhý tanier.
A hodnoty cholesterolu u ľudí stúpli preveľmi. Boh teda stvoril tenisky na behanie aby jeho deti trochu schudli.
A Satan stvoril káblovú televíziu a diaľkové ovládanie, aby sa človek neobťažoval chodením pri prepínaní. A muži i ženy sa smiali a plakali pred blikajúcou obrazovkou a začali sa obliekať do strečového oblečenia.
I stvoril Boh zemiaky – bez tuku a bohaté na draslík a vitamíny. A Satan odstránil zdravú šupku a urobil z nich čipsy, ktoré upiekol vo veľkom množstve živočíšneho tuku a hojne posypal soľou.
A človek pribral ešte nejaké tie kilá.
I stvoril Boh chudé mäso, aby prijímali jeho deti menej kalórií a boli sýte. A Satan stvoril McDonalda a Cheeseburgery za 99 centov. A potom sa spýtal Satan: “Aj hranolky k tomu?” A riekol človek: “Iste, a ešte jednu extra veľkú porciu majonézy a kečupu!”
A riekol Satan “To je dobre.”
A človek dostal infarkt myokardu.
A Boh sa zhrozil a stvoril štvornásobný bypass na srdci.
A Satan vytvoril zdravotné poisťovne.

9 Komentáre k “Trochu iný príbeh stvorenia…

 1. tabak

  A Satan vytvoril zdravotné poisťovne.
  A Boh jednu Všeobecnú zdravotnú poisťovňu rozdelil na viaceré, aby si konkurovali.
  A diabol sa rozhodol, že akcionárov súkromných poisťovní vyplatí obrovskou sumou z peňazí všetkých daňových poplatníkov a opäť vytvorí Jednu!
  A oľutoval Boh, že stvoril Slovákov a nechal ich piť Ficokolu.

   1. tabak

    Slováci sa zopsuli sami.
    Slivky dostali šárku – začali piť zemiakový prifarbený alkohol a liečia sa Ficokolou!-

    1. datatip

     Radšej akýkoľvek iný nápoj, len nie modrý jed – rozsievalý desaťročie po drahom Slovensku.
     Modrogvardejci rozbili poľnohospodárstvo a vrazili sedliakovi do rúk motyku / na ktorú sa im vykašlal – ty nie ? /. Rozpredali potravinárstvo a teraz žerieme odpad, ktorým kedysi na západe kŕmili zvieratá. Zo vyšetkým súvisí úbytok pracovných miest, hlavne pre menej kvalifikovaných. Takže aj preto radšej Ficokolu ako modrú otravu !!!

     1. tabak

      z Ficokoly, namixovaná Pentou . Úplná slepota, absencia zdravého úsudku a čakanie na Gott- waldov raj.

     2. datatip

      Modrá opica už 20 rokov presadzuje svoje názory pod komunistickým heslom : Kto nie je s nami, je proti nám. Rovnako je to aj so zdr. poisťovňami.
      Popíšem svoj názor na riešenie. Unitárny systém zdr. poistenia nie je žiadnou výnimkou. Novinkou je zarábať na verejných zdrojoch !
      Treba oceniť diagnózy a výkony. Zdravotným poisťovniam zákonom uložiť povinnosť PLNEJ úhrady podľa tohto cenníka všetkým poskytovateľom. Súkromné poisťovne z trhu sami odídu. Štátna, či verejná zdr. poisťovňa bude musieť byť dotovaná zo št. rozpočtu = ale peniaze ostanú vo vreckách slov. občanov a nie vo vreckách majiteľov súkr. poisťovní. Nebude žiadne odkupovanie – nebude od koho čo odkúpiť !
      V oblasti liekov a zdr. materiálu sa vrátiť v centrálnemu obstarávaniu / a rozvozu /. Slovensko má 5 mil. obyvateľov, je teda porovnateľné z hociktorým veľkomestom vo svete. U nás však farmaceutické firmy vozia do lekární aj 2x denne lieky a zdr. materiál. A je ich požehnane ! Nie sú tam skryté zbytočné náklady ? Tak aj prístroj v nákup cene 1,5 mil. € sa kúpi za túto cenu a nie za 2 mil. €, ako to bolo v prípade BB. Aj penicilín bude stáť rovnako v Trstenej ako v Humennom. Nemá niekto INÍ absenciu zdravého rozumu ?

  1. Ribníšän

   Čo sa týka tej blahodarnej plurality zdravotných poisťovní – nuž, každá poisťovňa má nejakú podnikateľsko-riadiacu štruktúru (zhruba konštantného rozsahu, nie alikvótneho). Tie štruktúry veľmi rady konzumujú zisky a tým vytvárajú neveľmi morálnu sféru podnikania (momentálne vraj neplatí pre Všeobecnú).

   Ja si nemyslím, že všetko treba povinne zúčtovať (a mať zisk ako hlavného hybného činiteľa) aby sme mohli povinne viac konzumovať… aj preto som dostal striebornú Jánskeho plaketu (a hanbím sa, že už dávno nemám aspoň zlatú).

   Dakedy sa treba aj podeliť, najmä ak sa nám dostalo požehnania v oblasti financií, že máme dosť… moslimovia majú takú štedrosť za svätú povinnosť a tuším dakedy to bolo výrazné aj v našom kresťanskom svete ( teraz je naša charita často dosť pokrútená, Ježiš by nám dal „poza uši“… )

 2. Ribníšän

  že Satan odstránil zdravú šupku … aj so všetkým jedovatým solanínom, ktorý je zvyčajne pod tou zdravou šupkou…

  Ja radšej odporúčam zamyslieť sa nad knihou Williama Clowera: Francúzi nedržia diétu (originál z r.2009, vydavateľ prekladu: NOXI, Bratislava, 2012)… finta nie je v tom, aby sme si odopierali a jedli nekalorické akože super-zdravé potraviny / finta je skôr v tom, aby sme dokázali vychutnať si rafinovane aj životné radosti z oblasti kuchárskeho umenia a zároveň sa vymaniť z osídiel štruktúry, ktorá je žriedlom bezbrehého konzumizmu (podľa mňa skôr o tom vraví tá paródia Genézy)… potom sa vraj dá aj chudnúť paradoxne prostredníctvom vychutnávania fajnových a tučných jedál.

  il n’y a pas de bon repas sans fromage 😉

  1. datatip

   I stvoril Boh zemiaky – bez tuku a bohaté na draslík a vitamíny. A Satan odstránil zdravú šupku a urobil z nich čipsy, ktoré upiekol vo veľkom množstve živočíšneho tuku a hojne posypal soľou.

Komentovať