Kritika debaty o rozsudku nad Pussy Riot

Prezident Konferencie vyznávačských spoločenstiev (konzervatívni evanjelici) v Nemecku, farár Ulrich Ruess pre agentúru idea vyhlásil, že sa vedú debaty nad rozsudkom troch členiek pankovej skupiny Pussy Riot v Moskve, ktorá vo februári t.r. vystúpila v katedrále Krista Spasiteľa s piesňou, ktorá kritizovala štátnu moc a cirkev. Zástancovia tejto skupiny sa odvolávajú iba na slobodu prejavu, ale úplne zamlčujú, že skupina predviedla litánie bohorúhačstva – blasfémie. Putina nazvali Božia špina, patriarchu Kirilla  psom a Pannu Máriu vyzývali, aby sa stala feministkou.Ruess povedal, že výška trestu je diskutabilná, ale neslobodno zamlčovať , že išlo o vedomé poškodzovanie a urážky ruskej cirkvi a jej veriacich.

(www.idea.de)

3 Komentáre k “Kritika debaty o rozsudku nad Pussy Riot

 1. Ičko

  Aj toto je sloboda prejavu?

  Feministická aktivistka spílila kríž na znak podpory Pussy Riot . Ten kríž tam bol na pamiatku obetí stalinizmu a hladomoru.

  Hnutie Pussy Riot usporiadalo nahé orgie s tehotnými ženami vo verejnom múzeu.

  Nedeľnú bohoslužbu v kolínskom Dóme narušili výtržníčky v maskách ako podpora Pussy Riot.

  Členka Pussy Riot (po slovensky "Vzbura vagínou") pred očami verejnosti a vlastného dieťaťa v ruskom supermarkete predvádzala zoofíliu a nekrofíliu s mrazeným kurčaťom, samozrejme pod rúškom slobody prejavu. Video z tejto akcie bolo z internetu promptne vymazané 20.8.2012 (po vypuknutí aféry s tzv. pankovou modlitbou v pravoslávnom kostole, kde okrem iných padali slová ako "Sráč Hospodin", "Lord Shit", či výzvy, aby sa Panna Mária stala feministkou).

   

  1. Off topic: Nedávno som v časopise MLB čítal históriu ruských luteránov: Vedeli ste že pred začiatkom boľševického vraždenia bolo v rusku 1m luteránov? Že Hlavou rus. luteránskej cirkvi bol cár? Toho sa pár rokov pred 1917 vzdal. Za pár rokov leninského besnenia nebol v rusku ani jeden luteránsky zbor ani jeden fungujúci luteránsky farár všetci boli mrtví alebo v base… Dnešný vzťah k cirkvám sa v tej krajine pestuje už 100 rokov pomaly…

   Inak na celé Russy Piot kašlem…

 2. mustafa

  sice nie uplne nove, ale aj tak aktualne: http://www.tyzden.sk/nazivo-doma/pussy-liberals.html

  clanok od p. Danisku – presvedceneho to rimokatolika. kto mate chut a cas, precitajte si a najma si precitajte diskusiu a zamyslite sa, ci pohlad na svet je vam blizsi. mozno sa naozaj blizi cas, ako predpovedal pappa Ratzi uz v 1958, ked budeme musiet stat – chtiac ci nechtiac – spolocne aj luterani s katolikmi (okrem excesov typu Tinuska samozrejme 🙂 ) proti "modernistom", pre ktorych budu nepriatelske akekolvek "stare" a "stredoveke" hodnoty a budu tahat svet ku nihilizmu a do anarchie.

Komentovať