Nové biskupské insígnie

 Vyššie cirekvné grémiá ECAV rozhodli, že naši biskupi dostanú nové biskupské insígnie. Budú v podstate dve: Prvá – reprezantačná. Má vyjadriť vznešenosť úradu biskupa. Bude sa používať pri slávnosntých a reprezentančých akciách. / Pre zaujímavosť- cena jednej sa vyšplhá na 23.000.-Eur, -pri troch biskupoch ide o miernu sumu 69.OOO.-Eur/ Druhá insígnia bude podstatne lacnejšia ( 17.900.- Eur) a bude slúžiť na bežné, denné – pracovné i súkromné používanie. Po skončení služby a úradu bude si ju môcť dotyčný ponechať v osobnom vlastnítve.

   K novým insígniam sa pristúpuje z dôvodu historického, vyplýva už z apoštolskej postupnosti. Pôvodnou insígniou bola pastierska palica. Bolo to v časoch, keď platilo: Per pedes apostolorum. Neskô bol znak úradu modifkovaný na aktuálneší znak: per mercedes biskuporum. Keďže tento znak úradu je jednak pomerne drahý a tiež dehonestovaný  tým, že ho užívajú aj obyčajní mafiáni, pristúpilo sa k rozhodnutiu: naši biskupi budú mať pre lepšie rozlišovanie Insígnie. Opel Insígnia je len o niečo drahší ako Opel Korzička –  a ecav pri odbere 6 ks dostane aj množstvennú zľavu. (ag.tbc)- (uh.sez.)

8 Komentáre k “Nové biskupské insígnie

 1. miro_ilias

  kto sa sklada biskupom na insignie ? Ide to vylucne z darov veriacich EC av, a ci aj zo statneho rozpoctu urceneho pre EC av ? 

  Ako angazovany obcan vopred dakujem za odpoved.

   

 2. ragnar

  akoze na co??? uz do tych zastav a heraldickych symbolov som mal pocit, ze sme boli  trosku manipulovani p. Vrtelom. keby radsej prisli bratia biskupi s normalnou viziou ECAV do buducna a hlavne meratelnymi cielmi. nech vieme spravit odpocet. insignie a za hentaku cenu a v tejto dobe…? zase som sa nasrdil takto rano. hlavne, ze budu mat fesaci sexi doplnok za take peniaze???? 

 3. ragnar

  prepacte… som sa zlakol, ze to fakt budu nejake prstene, palice, mitry… ked auto…tak ak treba, tak treba. ale rozculil som sa riadne! 🙂

Komentovať