Mladí moslimovia v Nemecku

1. marca t.r. bola v Berlíne uverejnená štúdia Spolkového ministerstva vnútra  o integrovaní mladých moslimov v Nemecku. Táto štúdia má názov " Životné svety mladých moslimov v Nemecku." V politických stranách štúdia vyvolala protichodné odozvy. Kresťanské organizácie vidia ju ako výzvu pre častejšie stretávania mladých domorodcov a cudzincov. Štúdia ukázala, že 22% mladých moslimov v Nemecku nie je pripravených integrovať sa do spoločnosti. K pozoruhodnostiam tejto skupiny patrí silná religiozita, odmietanie Západu a akceptácia použitia násilia.

(www.idea.de

Komentáre k “Mladí moslimovia v Nemecku

  1. …ked sa moslimska mensina zomkne a uvedomi si, ze ma volebne pravo a pravo zaregistrovat si politicku stranu. Predpokladam, ze uz teraz by sa taka strana dostala do parlamentu. Najprv do opozicie, ale jedneho dna bude mat koalicny potencial.
    Co potom? Kto bude prvy, kto ich vezme k sebe? A za ake ustupky…? Ktovie… Mozno sa konecne podari presadit veci, v ktorych sme s nimi teoreticky za jedno (ale sme predsa demokrati, nie?)… Ochrana zivota od pocatia, definicia manzelstva tak, ako ho chcel Boh… Alebo ich vezmu pod svoje kridla liberali?

    Cas ukaze.

    Martin

Komentovať