Boží súd pri mládežníckych evanjelizáciach neignorovať

Kázanie o Božom súde patrí k súčasti evanjelizačnej práce s mládežou. Zhodli sa na tom účastníci Fóra o mládežnickej evanjelizácii, ktoré sa konalo v Berlíne v dňoch 27. až 29. januára t.r. Písmo poukazuje, že na konci vekov bude súd a trest, ale súčasne vraví aj to, že sám Boh trpí, ak človek ide do zatratenia. Frank Doehler evanjelizátor a pesničkár vraví:" Posolstvo o Božom súde je súčasťou evanjelia. Dobrou správou je, že Ježiš nás ľudí preniká. Božia milosť bez súdu nedáva zmysel.Našou úlohou nie je rozhodovať o tom, kto bude spasený, kto nie. Je to práca Ducha Svätého." Na podujatí bolo predstavené aj nové internetové fórum, ktoré dáva cirkevným zborom v Nemecku možnosť nadviazať kontakt s evanjelizátormi (www.agje.de).

(www.idea.de)

Komentáre k “Boží súd pri mládežníckych evanjelizáciach neignorovať

  1. slavo

    Čítal som teraz jednu knihu, kde sa hovorí že treba veľmi jednoznačne rozlišovať medzi zákonom a evanjeliom. Teda tak akutálne pochybujem, že tento výrok "pri zvestovaní evanjelia netreba zabúdať zvestovať Boží súd" nie je náhodou teologický paškvil.

    Evanjelium je predsa dobrá správa, a to znamená že "sme zachránení vďaka Kristovi, a teda nejdeme na súd". Keby sme išli tam nás čaká oslobodenie, tak hovorí evanjelium.

    Zvestovať Boží súd, je zvestovať zákon a nie evanjelium, nie? Zákon nás usvedčuje a podľa zákona ideme nielen na súd ale aj sme odsúdený na smrť. Alebo?

Komentovať