SPK MyS

Včera, 26.1. sa konala v CZ Turá Lúka SPK / Seniorátna pastorálna konferencia/ Myjavského seniorátu. Hosťom  na SPK bol gen.biskup M.Klátik, ktorý prítomným poslúžil prednáškou o M.M.Hodžovi, ktorého dvestoročnicu narodenia si ECAV pripomenula v minulom roku. Po prednáške a diskusii k nej, senior Juraj Šefčík riešil organizačné záležitosti MyS. V senioráte prebieha v CZ voľba sen.dozorcu.

2 Komentáre k “SPK MyS

 1. Peter Bruncko

   Keby sa radsej rozpravali, ako pomoct nasej umierajucej cirkvi, ako podporovat projekty pre pracu s mladezou a ucili fararov ako sa venovat mladezi, ktoru v nasej cirkvi uz skoro ani nemame.. Ako ponuknut spolocenstvo aj pre sekulatny svet, nespoliehat sa iba na nove rocniky konfirmandov ale byt pritazlivou a prepotrebnou solou aj pre neevanjelikov.. Modlit sa za duchovne prebudenie v nasej cirkvi, za novych sluzobnikov..

  Mame v cikrvi tak vela problemov a vobec o nich nehovorime.. teda aspon nie otvorene a na tych miestach, kde by sa o tom malo hovorit najviac. Rovnako je tomu skoro vsade. Skoda. Ani Matovi Lutherovi by sa to nepacilo.

  1. lubo batka st

    chápem, že ste frustrovaný, ako člen "vašej umerajúcej cirkvi" a rozumiem aj Vašej požiadavke  smerom k našej SPK. Neviem, či hovoríte iba za seba, za svoj zbor, či dokonca za svoj seniorát. Možno by bolo  pre Vás pomocou, aby ste sa obrátili na svojho seniora  Bratislavského seniorátu, br. Borisa Mišinu, je vo funkcii už dlho a má skúsenosti. Tiež má okolo seba skúsených farárov, určite budú vedieť čo a ako. Okrem toho máte aj svoju skupinu pre alternatívne  bohoslužby, tak sa skúste zamyslieť a porozprávať medzi sebou.

       Za MyS Vám nemôžem sľúbiť nič, som len jenoduchý dedinský farár, náš senior má dosť  iných starostí, ale keď sa vráti zo zájazdu v Južnej Amerike br.konsenior , prihovorím sa, či by Vám nejako nevedel pomôcť a neprišiel by k Vám, kým celok neumriete. K samotnému gen.biskupovi to máte oveľa bližšie ako ja a môžete si ho pozvať aj Vy- my sme čakali niekoľko mesiacov na jeho návšetevu, ale podarilo sa.

        Podporovať projekty  a zabezpečiť ich finančné kritie Vám môžu pomôcť učbári z Biblickej školy v Martine, majú skvelých fundreiserov a dokážu zohnať pekné obnosy, takže nemajú v ničom nedostatku. Martin je strednom Slovensku…

       "Ako ponúknuť spoločenstvo aj pre sekulárny svet"- tak toto naozaj neviem. Ale máme v ECAV laikov i duchovných, ktorí v pestovaní spoločenstva so sekulárnym svetom dosiahli významné úspechy. ich mená sú z časti známe z rôznych zoznamov. Iba pripomínam, že kategoria dôverník nie je zárukou ničoho, ale sú aj kategorie vyššie zatúpené…

     Ak vám chýbajú slušné slová, siahnite po knihe: Keď chýbajú slová..nie každý má to šťastie, aby dostal slušnú rodinnú výchovu. 

Komentovať