Dánska luteránska cirkev a EÚ

1. januára 2012 prebralo Dánsko ako členská krajina predsedníctvo EÚ. Pri tejto príležitosti Dánska luteránska cirkev organizuje v nedeľu 8. januára 2012 osobitné bohoslužby v kodanskej katedrále, na ktoré pozvala cirkvi z Poľska ako predchádzajúceho predsedu a cirkvi Cypru ako nasledujúceho predsedu od 1. júla 2012. Pozvaní sú aj členovia dánskeho parlamentu.

(www.interchurch.dk)

2 Komentáre k “Dánska luteránska cirkev a EÚ

 1. miro_ilias

  sa zídu na tých luteránskych bohoslužbách ! Hotová (EÚ-)smotánka !

  Zo zvedavosti som kukol na web-stránku Dánskej luteránskej cirkvi, a čo nevidím – návod na bohoslužby s požehnaním registrového partnerstva !

  Zaujala na otázka v liturgii: "Jano, chcete spolu s Jožom získať Božie požehnanie ?" A hneď mi napadlo niekoľko "netolerantných" výrokov Písma na adresu obcovania muža s mužom…

   

   

  1. …krocik po krociku ustupuje zo svojich tradicii, roztvara svoju naruc, az si o chvilku vyklbi ramena… a o dve-tri generacie si vsimne (mozno aj nie), ze uz je zapadna len geograficky. hodnoty budu silno vychodne…
   …rozmyslam, co sa nas Pan bude na konci nasich zivotov pytat. Ci tam bude aj otazka "Pozehnaval si poslusne kazdeho, kto o to dostatocne hlasno vykrikoval?". Alebo to bude skor o tom, ci sme plnili Jeho Slovo, ktore nam tu zanechal.

   Martin

Komentovať