6 Komentáre k “Prístup Benedikta XVI. k ekumenizmu by sa páčil aj Luterovi

 1. fosil

  Jasný postoj Benedikta XVI sa mi zdá úprimnejší ako to opakujúce sa a nič neriešiace ospravedlňovanie sa Jána Pavla II všetkým a za všetko. A Benediktove kázne zo Slova Božieho sú naozaj riadne kázne. Vidno, že je Nemec a počul v živote aj riadnu luteránsku kázeň 🙂 

  1. misko

   Tak viete, je to správa, za ktorou zrejme stoja nejakí žurnalisti 🙂 Tí nie sú vševediaci a venujú sa mnohým oblastiam, nie vo všetkých sú doma. Asi to robil nejaký, čo nemá prehľad v nekatolíckej oblasti a mohol si myslieť, že slovenská forma mena je Luter, keďže sa to tak prakticky vyslovuje /samozrejme bez mäkčenia/.

   Určite je to prešľap. Ak chcete, upozornite ich na to, či už na tej stránke ekumenizmus.kbs.sk alebo na http://www.tkkbs.sk. Bolo by vhodné, keby sa to už nezopakovalo.

   Marana tha!

   1. tabak

     kritizujú bilanciu nedávnej SYNODY evanjelických cirkví v Nemecku. V rámci hodnotenia Synoda ev.cirkví v Magdeburgu zhrnula septembrové ekumenické stretnutie s Benediktom XVI. Predseda Rady Nikolaus Schneider uviedol, že "pápež sa dotkol otázok ekumenického dialgu málo, alebo vôbec nie" a  "sklamal mnoho ľudí, ktorým na tomto dialgu záleží".

         Rkc.biskup G.L.Muller v Passauer Neue Presse na margo povedal, že "ich slovník je beznádejný a polemický" a že "ani Lutherovi predsa nešlo o ocenennie vlastnej osoby".

        Zdroj: TK KBS

    1. misko

     Mne sa v tom článku z tkkbs páčilo to, čo povedal biskup Jaschke. Že je nepoctivé predkladať pápežovi nejaké postuláty a potom hodnotiť jeho návštevu podľa nich.

     Dalo sa sledovať, aké veci od pápeža v nemecku očakával Hans Kung a iní. Pri očakávaní aj zostane.

     Čo sa týka nemeckých protestantov, tak tí v ekuméne zašli ďaleko. Ale idú istým smerom. A ten nie je pre každého. Rôzne názorové prúdy si tam pouznávali navzájom ministérium a Večeru Pánovu.

     Pápež v príhovore k zástupcom evanjelickej cirkvi upriamil pohľad na dôležitosť viery. Neprišiel podpisovať zmluvu o uznaní si úradu alebo niečo také. Aj povedal: "taktiky nás nezachránia". Teologický dialóg medzi cirkvami vedú zase teologické komisie, špecialisti. Ale málokto sa zaoberá ich prácou a keď k niečomu dospejú, tak je to málo známe a implementované do života cirkví.

     Marana tha!

Komentovať