“Nemám nijaký vzťah k Ježišovi” vyjadril sa Breivik

Breivikovo "kresťanstvo" je kultúrny pojem boja proti islamu,ktorý on sám nazýva osobnou vierou.Po piatkovom teroristickom výčine nórska polícia ho nazvala ako kresťanského fundamentalistu. Novinár A.Gustafsson píše,že prečítal na internete veľkú časť Breivikovho tzv. "Manifestu 2083 -Európska deklarácia nezávislosti". Čítal tiež jeho príspevky kritické voči islamu na document.no. V knihe sú mnohé odkazy na novopohanov, slobodných murárov a satanovú cirkev. Často však užíva i slovo "kresťan" a "kresťanstvo". Je však problematické označiť ho za krtesťanského fundamentalistu. Dôvody: Hovorí o "kultúrnom kresťanstve". Citát z jeho Manifestu:" Ak máš osobný vzťah k Bohu a Ježišovi Kristovi, si náboženský kresťan. Ja a mnohí iní nemáme bezpodmienečne osobný vzťah s Ježišom Kristom a Bohom. Veríme však v kresťanstvo ako kultúrnu, sociálnu identitu a morálnu platformu." Druhou ústrednou myšlienkou variantu "kultúrneho kresťanstva"Breivika je "samoobrana".Podľa neho by cirkev mala použiť aj preventívne násilie proti nepriateľom.V Breivikovom svete je Západ v kultúrnej vojne. V tomto svete vojny kultúr nie je potrebné,aby kresťanstvo malo vzťah k Ježišovi Kristovi alebo Bohu.Celé myšlienky sú koncentrované na boj proti multikulturalizmu vo všeobecnosti a na boj proti islamu osobitne.

(www.dagen.de)

3 Komentáre k ““Nemám nijaký vzťah k Ježišovi” vyjadril sa Breivik

 1. kantor

  ….Ak máš osobný vzťah k Bohu a Ježišovi Kristovi, si náboženský kresťan. Ja a mnohí iní nemáme bezpodmienečne osobný vzťah s Ježišom Kristom a Bohom. Veríme však v kresťanstvo ako kultúrnu, sociálnu identitu a morálnu platformu." Breivik

  Toto presne chce diabol..Buďte kresťania ktorí nepotrebujú Krista!. A potom sa stanú aj takéto nezmyselné tragédie. A budú sa stávať ďalej. Odsudzujem takéto riešenia problémov.

  (Nielen) Nórsko si však píli samo pod sebou konár svojou imigračnou politikou. Moslimovia naozaj zaplavujú Európu a my ich z radosťou príjmame. Islam začína nahrádzať kresťanstvo. EU by  sa mala zamyslieť a začať riešiť tento nastupujúci problém. Lebo nielen Breivik a jemu podobní nepotrebujú Boha, ale pomaly aj väčšina vyspelej Európy nebude potrebovať- poznať Boha. A potom sa takýmto zverstvám vôbec nemusíme čudovať.

  1. tinuška

   je slobodomurár, nie kresťan! Nejako im to nevyšlo, nechtiac ušla táto informácia, teraz robia všetko preto, aby to bolo zvalené na kresťanstvo….

Komentovať