Rýchlokurz malého domáceho sektára

 Pre veľký a neutíchajúci záujem pripravila agentúra tbc krátky rýchlokurz malého domáceho (=evang.) sektára. 

 Keďže začína obdobie dovoleniek, rýchlokurz sa pretiahne a na záver bude súťažný kvíz. Najlepších absolventov odmeníme účasťou na misijných atrakciach. – Prihlášky a školenie: tu. Všetky práva vyhradené.

                                                           ČASŤ I.- Modlitba

                Lekcia č.1: TAK

               Už starí farizeji naučili mladých a tí  verne učia mladých i starých aj dnes nasledovné: Ak cheš, aby sa tvoja modlitba páčila a bola vypočutá, treba ju začínať vzácnym slovíčkom : TAK!! V praktickom prevedení to znamená, že nielen úvod modlitby a oslovenie začíname slovom : TAK, ale aj každú jednu vetu.  Tých viet a slov treba čím viac. Modli sa čím dlhšie, najmä na verejnosti,  aby všetci počuli ako pekne sa vieš modliť a chválili ťa .  Ak ti v kostole nedajú dosť času, založ si vlastné zhromaždenie, alebo občianske združenie. Hlavne nezabudni:  modlitba sa začína slovíčkom: tak! Tak Pane, ja ….atď.

 Skúsenejší a viac zakomplexovaní, môžu nielen každé vetu, ale aj v ktorejkoľvek časti vety vložiť  ďalšie : tak. Čím viac  TAKOV, tým lepšia a svätejšia modlitba je. Tak, ako na konci je amen, tak je na začiatku každej modlitby tak, lebo ak tak chýba, tak nemôže mať človek "ducha" a tak byť pravý modlitebník. Tik– opravujem: tak.

(Tak, to by sme tak mali a tak  ideme  na to.)

   Ta–k) 

6 Komentáre k “Rýchlokurz malého domáceho sektára

 1. Priznám sa, že veľmi nerozumiem, čo ste chceli svojím príspevkom povedať. Každopádne by som odporučil používať opatrnejšie termín sekta (sektár a pod.). Toto slovo má v bežnej konverzácii jednoznačne negatívny význam a nepokladám za šťastné označovať evanjelikálne cirkvi a evanjelikálov za sektárov. Ako evanjelikálne cirkvi sa dnes na Slovensku profilujú najmä Cirkev bratská, Bratská jednota baptistov, Kresťanské zbory a  Evanjelická cirkev metodistická. Sú to cirkvi, s ktorými naša, t.j. ECAV spolupracuje na rôznych úrovniach a v žiadnom prípade ich nepovažuje za sekty. Skúste pouvažovať, ako by ste sa cítili, ak by sa nejaký evanjelikál vyjadril hanlivo o evanjelikoch.

 2. To nema uroven – hanbim sa za takych nafukanych evanjelikov, ktori taketo nieco pisu…TAK…aby si vedel milý PANE tabak – co keby ste rovno vsetkych vyhlasili za sektarov a zalozili ste si vlastnu svatu dokonalu cirkev…kde sa budete modlit najspravnejsie a verit len to najlepsie…

 3. Milý KABAT – naopak,

  máte pravdu, je to TAK.

   

  Nemienim sa rozpisovať a polemizovať o myšlienkách uvedených vyššie, ani o tých, ktoré neboli napísané a mohli by byť uvedené a zdôvodnené obomi stranami (jedni vierohodne, druhé alibisticky), ale chcem iba uviesť to, čo som počula na hodine náboženstva:

  "Ako by asi zareagovali vaši rodičia, súrodenci, učitelia atď., keby sme ich sústavne oslovovali vo vašej reči, hovore? Nestačí osloviť len raz, na začiatku?!!"

  Je to logické. Podstata je v obsahu a vrúcnosti, nie v stálom oslovovaní, lebo Pán vie, že je to Jemu a ostatní tiež – pokiaľ to robíme verejne, aby to počuli a nie v súkromí, "v komôrke".

  Ako by ste reagovali na reč: " Mami, prosím Ťa, podaj mi …., mami nie tú, ale, mami, druhú. Ďakujem, mami, pojdem ….., mami, nepotrebuješ ….., mami, vybavím to a potom, mami …… Dobre, mami?" NC.

  S sesterským pozdravom

  mira

   

   

  1. TAK milý Pane TabAK, lekcia tri by mala by byť o zdrobnenom oslovení "Tak Pane Otecko". Tak Vďaka Pane zdrobnený Tabáčko.

   PS. mira, súhlasím, ale prosím neprevracaj tabák.

Komentovať