Boha sa nebál a človeka nehanbil

  " V ktoromsi meste bol sudca, Boha sa nebál a človeka nehanbil"– hovorí Ježiš v podobenstve.(Luk 18,2)

         Sotva niekto môže lepšie vystihnúť situáciu v slovenskom súdnictve. Po stovkách škandalóznych rozhodnutí – prípadne nerozhodnutí a nekonaní vo veci – sa do súdneho válova naplno zapojil aj náš súd ústavný. Dnes vydal predbežné rozhodnutie, v ktorom chce pozastaviť právo parlamentu voliť  generálneho prokurátora verejne.

    Takýto kabrňák môže vraj byť volený iba "potme" a neverejne.  Právo voličov vedieť, ako a hlavne za koho hlasovali tí poslanci, ktorí ich platia a ktorým majú slúžiť  je  zrejme  vôbec nie dôležité, ak  vôbec!

   Oveľa dôležitejšie je, aby  mohli byť poslanci vydieraní v zákulisí a  plnili vôľu niekoho, kto evidentne chce aj naďalej riadiť, šafáriť  a bašovať ako Štefan Sadiky, -citujem uja  Mečiara-  na súde najvyššom.  (Ešte že nie na poslednom!) Uvažujme, prečo sa tak vehementne trvá na Trnkovi, ktorý veľa dôležitých káuz dokázal zamiesť pod koberec – a po skončení funkcie  sa správa neuveriteľne arogante  a primitívne. Tým len dokazuje, že Ježišov výrok môže platiť aj o prokurátoroch a iných členov právnickeho ansámbla. 

     Najzaujímavejšou "kauzičkou", ktorá sa vraj nesmie vyšetriť (!) a ktorá má pomaličky "vyhniť" vo vedomí spoločnosti, -ktorá si neváži už ani sama seba-  je  vyhotovenie odborného  posudku o tom, či "hlas podobný Ficovmu" je Fickov, alebo Robertkov. Ak si mám tipnúť, tak tu zrejme platí to biblické: Hlas je síce Jákobov, ale ruky- jeho sponzorov. 

8 Komentáre k “Boha sa nebál a človeka nehanbil

 1. peter007

  Rozhodnutie ústavného súdu je aké je, mne sa zdá veľmi čudné a nelogické. No mňa ešte viac pobúril včerajší výrok predcedkyne ústavného súdu. vraj politik p. Sulík sa nemá čo vyjadrovať k nálezom ústavného súdu, ale ich má  rešpektovať a dodržiavať.  Zabudla asi, že p. Sulik je ústavný činiteľ predceda parlamentu, toho parlamentu, ktorý má zastupovať nás občanov. Vlasne kopla do dverí , za ktorými sme všetci my občania, áno Ty občan plať dane , aby bolo na naše krásne platy, počúvaj a drž hubu. Bože chráň nás kritizovať , hovoriť pravdu , že právo a spravodlivosť od ních ušla, že je z nich cítiť hnus , korupciu, rodinkárstovo, hambu a stud nepoznajúc. Vyhovárajúc sa, že naše súdnicto je obrazom našej spoločnosti. Ak je to prava, tak potom bratia a sestry si kladiem otázku, kde to vlasne žijeme? Odpoveť s písma svätého je jednoduchá: ak iste len novodobej Sodome a Gomore. Boh más varuj a chráň od takého konca, ktorý postihol tieto mestá.      

 2. mustafa

  Vsetci, co sa nechali opit rozkom a oblbnut pravdolaskarmi, nech sa uz preberu. Lebo uz je aj tak pozde. Ihned po prevrate bolo nutne odstavit od pak moci komunistov. Nespravili sme to. Na sudoch ostali ti, co sudili za socializmu, podniky viedli dalej (od 10 k 5)  ti isti, co za socializmu, ekonomiu rozvijali socialisticki ekonomovia a o sociologoch typu Kusy a jemu podobnych je aj zbytocne vobec hovorit. Vysledkom je to, co vidime – najspolahlivejsie kadre socializmu su zabetonovane v sukoli moci a nikto proti nim nic nezmoze. Socialisticki pravnici vyucuju svojich skvelych nastupcov, presvedceni socialisticki ekonomovia zasa vychovavaju modernych kapitalistickych odbornikov.

  Tito ludia mali ist zo svojich miest prec. Nestala by sa im ziadna velka krivda. Kopec inych sa nedostal na ich fleky pre nevhodny kadrovy posudok – a prezil to, kopec ludi vyhadzali v 68, aj ti to povacsine dako prezili. Prezili by aj ti nasi 89tnici.

  Nezbavili sme sa ich. A to je nasa chyba a garantovany problem do buducnosti. Teraz s tym uz tazko daco robit. Stali sa tymi najctihodnejsimi a najbohatsimi obcanmi, su doma nedotknutelni (aj ich sluhovia – vid Mello a nemoznost najst sudcu, ktory by ho dal stiahnut z obehu) a nemali problem najst si priatelov aj v socialistickom Bruseli, takze maju krytie aj z EU. A koniec koncov, urcite povahove rysy spolahlivych kadrov sa ocenuju aj v sukromnom sektore – napriklad vo firme Microsoft svojho casu urobil skvelu karieru byvaly pracovnik prazskej stb – to, ze bol pracovnik stb sa verejne preberalo, takze to nebola ziadna vymyslena klebeta.

  1. datatip

   mustafa z Tvojho príspevku ma zaujal najmä posledný odstavec   – napriklad vo firme Microsoft svojho casu urobil skvelu karieru byvaly pracovnik prazskej stb . Takže MUSEL byť pravdepodobne tiež komunista. Tam si však zrejme vyberajú podľa odbornej spôsobilosti a nie podľa minulosti, teda podľa SKUTKOV. Nezdá sa Ti, že aj novodobí mocní v SR upredňostňujú svojich "pokrvne" blízkych ? Teda vodu kážu a víno pijú ? Alebo nežiješ na Slovensku ?

   Všimol som si, že rád cituješ z Biblie = koľkých ľudí pán Ježiš Kristus zatratil ?

   1. mustafa

    Nuz odborna sposobilost – ano, bol dobrym odbornikom vo svojej oblasti – vysledkom jeho odbornej sposobilosti su napriklad vyhrazne bububu listy vypalnickeho charakteru rozosielane po celej CR mensim firmam a podnikatelom, pripadne ohladne toho, aby prehlasili, ze su cisti a podobne. Kvalitna stbacka skola sa nezaprie.

    > Nezdá sa Ti, že aj novodobí mocní v SR upredňostňujú svojich "pokrvne" blízkych ? Teda vodu kážu a víno pijú ? Alebo nežiješ na Slovensku ?

     

    Ale ved o tom mal vyzniet cely moj prispevok – nezbavili sme sa komunistov a oni vladnu dalej, su pri moci (sudnej, vladnej aj zakonodarnej) a vlastnia vacsinu majetku v state. Teda oni ("byvali" komousi a ich pribuzenstvo a kamaratschafty) su teraz tymi "novodobymi mocnymi".

    > koľkých ľudí pán Ježiš Kristus zatratil ?

    Ja nie som Jezis Kristus. Ja si zatratim koho chcem. A samozrejme ratam s tym, ze mi to bude raz zratane. 🙂

    1. datatip

     Peter Zajac a jeho parta štyroch, nakukacovaná do Mostu-Híd, navrhujú, aby bola propagácia komunizmu trestným činom. Lenže – ak tým chcú potrestať tých zlých kariéristov a ten zlý politický systém, zahaľujú tým tým aj skutočnosti, ktoré sa dnešným mladým zdajú byť neuveriteľné a preto je hanbou súčasnosti, že iba také porovnanie zdravotníckej starostlivosti za socializmu a teraz vychádza lepšie v prospech minulosti, či sa to už niekomu páči alebo nie.

     Bez emócií na na porovnateľných faktoch:
     1. Systém Ústavov národného zdravia – od šesťdesiatych rokov fngovali Ústavy národného zdravia v každom okresnom meste Československa a boli to vlastne všeobecné nemocnice s lôžkovým vybavením, dennými ambulanciami, ordináciami a laboratóriami, s vlastnou záchrannou službou so sanitkami a 24 hodinovou službou. Isteže, všeličo nebolo dokonalé, mnohé bolo na úrovni svojej doby – pracoviská neboli vybavené dnešnými modernými prístrojmi, pretože vtedy také ešte ani neboli vyvinuté, mnohé lieky neboli také účinné ako dnes ( ale boli zadarmo) a mnohí doktori ešte nevedeli všeličo, čo vedia naši doktori dnes, ale – boli PORUKE a v každom čase!
     Dnes nemáme zadarmo nič = ani našich slávnych politikov nie ! Okrem toho bol systém obvodov na každej väčšej spádovej obci i v mestách, obvodní lekári zabezpečovali to "národné zdravie" skutočne denne a s výjazdami kamkoľvek v ich obvode – a zadarmo. isteže, ten úplatok v podobe fľaše či zabitej hydiny bol vždy, lenže vtedy operácia nestála päťtisíc eur, že áno…

     Opýtajte sa pána Zajaca, kde si má prísť pacient ošetriť bolesť DNES, v čase rozvinutej demokracie a slobodného trhu,ak sa zatvárajú celé nemocnice, rušia ordinácie, prepúšťajú lekári z titulu nadbytočnosti, rušia lôžka "pre nevyťaženosť", ktoré chýbajú potom pri každej vyššej žltačkovej epidémii alebo hromadnej havárii autobusu,… kde sú pohotovostné ordinácie a ako rýchlo je dostupná záchranná služba.
     A hlavne, ako je možné, že človek si platí povinne a zo zákona pod hrozbou exekúxie majetku dosť vysoké odvody zdravotného poistenia, pričo ak príde "na lámanie chleba" a treba operovať, ošetriť, kúpiť liek, znova si všetko musí (teda dvojnásobne) zaplatiť a to v hotovosti a zo svojho! A to ešte niekde štátna zdravotnícka poisťovňa povie od stola STOP a odteraz sa neoperuje ani neordinuje, lebo "nie sú peniaze".

     2. Preventívna zdravotná starostlivosť. Aha, vraj ju netreba, je pridrahá a nejakí šialení poslanci v Národnej rade Slovenskej republiky ju navrhli zrušiť úplne! Tak takýto totalitný príkaz nikdy žiadny papaláš ústredného výboru KS nedal. Na to sa zmohli len dobrodruhovia v NR SR v roku 2011 a to za účelom "šetrenia".
     Pre porovnanie : povinné a štátom hradené očkovania za jednu generáciu poslali do histórie mnohé choroby a nákazy, ktoré boli predtým smrteľné a žiaľ, kosili populáciu v 20.storočí.
     Kto sa pamätá na preventívne lekárske prehliadky zamestnancov, bez ktorých sa vlastne ani nedalo prestúpiť do iného podniku, resp. ktoré boli (ach, totalita!) povinné a zadarmo?

     3.Lekárska veda v Československu bola na úrovni, nie všetci lekári však boli ochotní pracovať za nízke !socialistické platy", ak v cudzine mohli byť oveľa vyššie oceňovaní. I dnes odchádzajú za vyššími platmi a ak to preženiem, blíži sa deň, keď aj poslední slovenskí lekári a sestričky zhasnú svetlo a odídu, tak slabo sú dnes oceňovaní. Preto sa patrične rozvíja i úplatkárstvo, no nepomôžete svojmu lekárovi a neodv´dačíte sa, ak Vám zachránil život, alebo ak perfektne zvládol operáciu?
     Navyše, kde je dnes tá vyspelá lekárska veda? Farmaceutické firmy nás kŕmia svojimi zázračnými pilulkami a naši lekári môžu tak akutár robiť štatistov v tomto big-biznise, ktorý kradne milióny zo štátnej kasy. On by minister financií asi najradšej nechal všetky lieky platiť pacientami, veď lieky sú tovar a tovar nech si nájde svojho zákazníka…

     Cítili ste z tohto porovnania niekde obhajobu komunizmu? Ja teda hlavne pociťujem trpkosť vývoja v spoločnosti a v zdravotníctve zvlášť po 21 rokoch budovania vyspelej spoločnosti založenej na trhovej ekonomike.

     1. mustafa

      Ja sebaja a spol nemusim. Co bolo Zajacovym cielom je snad jasne kazdemu, kto to trocha sleduje. Ale je pravda, ze jeho predchodcovia mu jeho podrezavanie zdravotnictva dost ulahcili.

       

      Ja som uz vo svojom prvom prispevku narazal na to, ze po prevrate v 89 sa prave tie najvacsie prasce, ktorym sa najviac darilo aj za sociku (pretoze takym sa dari za kazdeho rezimu), prezliekli za kapitalistov a splundrovali a rozkradli celu republiku. Ciastocne cez lumpenprivatizaciu a ciastocne cez tunelovanie statnych zakazok. Vysledkom je, ze mame "byvalych" komunistov – miliardarov, ktorych chrania ich peniaze, ich prokuratori a ich sudcovia, takze su dokonale nedotknutelni.

      Peniaze, ktore pokradli, samozrejme chybaju. Zakon zachovania hmoty nepusti. A tak nam ide do kyticiek zdravotnictvo, socialny system, rozpadavaju sa cesty, praskaju priehrady… a napriek tomu, ze sa stale setri, statny dlh narasta a "riesi sa" cez rozpredavanie statneho majetku – co uz tiez dlho nevydrzi a potom uz netusim, ako si nasi "skveli" ekonomovia ako Pociatek, Miklos a podobni, poradia.

       

      Pred casom som pozeral v nasom chrame na pamatnu dosku, kde sa spominalo, ako sa miestni veriaci vyzbierali na stavbu chramu a tu aj za tusim rok ci dva zrealizovali. Dnes to vyzera nemyslitelne. Ale je mozne, ze nam nic ine neostane, len aby sme sa postarali v ramci zboru, o co sa da. Aj o starych ludi, aj pomoct chorym (napriklad peniazmi).

     2. tabak

       fašizmu, treba zakázať aj propagáciu komunizmu.

Komentovať