Evanjelické služby Božie v televíziách na Svätodušné sviatky

Prinášame Vám prehľad evanjelických služieb Božích počas Svätodušných sviatkov. Žiaľ, naša Slovenská televízia ani na Turíce, ani na slávnosť Svätej Trojice ich nevysiela. Ani Slovenský rozhlas. Pozrite sa do programov a uvidíte, kto tento priestor zaplnil. Jednoducho to je sila -počas mesiaca júna mať až štyri prenosy omší či sv.liturgie (gr. kat.)!!!

Svätodušná nedeľa 12. júna 2011: Česká televízia 2  o 9,30 čbr. ev. SB z Blahoslavovho domu v Brne;

                                               ARD o 10.00 hodine ev.SB pod holým nebom z výstavy kvetov a sadovníctva v Koblenzi;

Svädodušný pondelok 13. júna 2011 BR (Bavorská televízia) o 10.00 hodine ev.SB zo 60. tradičného stretnutia bavorských evanjelikov na vrchu Hesselberg. Káže biskup J. Friedrich.

Požehnané svätodušné sviatky praje redaktor V.Láska.

"A ten, ktorý sedel na tróne, povedal: Hľa, všetko tvorím nové!" Zj 21,5

4 Komentáre k “Evanjelické služby Božie v televíziách na Svätodušné sviatky

 1. je smutné, že politickou zmenou sa mení aj sprostredkovanie či už služieb božích alebo aj náboženských relácií len v prospech jednej cirkvi, nech je to poučením aby raz keď nastane zmena nezachovali sme sa obdobne …

  tento proces nieje len v médiach ale aj v iních štátnych podnikoch, kde v súčasnosti je vedenie dosadené provládnou stranou "tzv. čistky", ktoré nemajú obdobu doposiaľ po roku 1989, takmer to pripomína vládnutie bývalého režimu ..

  1. tabak

    ficoidov ťažko niekto prekoná. On sa s nimi ani nejako netajil, vrátane dotáciií iba pre verných a ficovoličov.  

    Samozrejme,  "noc dlhých nožov" za Mečiara je už  na Slovensku zabudnutná…ach, jaj.

   1. mustafa

    Pretoze vsetko, co robi KDH a SDKU a vobec ktokolvek, koho napadla ta skvela myslienka supnut si do nazvu slovko "krestansky", je vynikajuce, demokraticke a Bohu mile. Vsak.

    Nie ze by som zrovna zral Muftiho s Hranolom, ale vytahovat na takuto spravu obranu typu lebofico mi pripada dost zcestne.

    1. datatip

     keď vezmeme do úvahy, že tento stranícky zlepenec vytvoril novú – ním kontrolovanú inštitúciu RTVS. Zvolili si vedenie, priznali mu plat , plat nad rámec zákona ( Sulík to podpísal ) atď. O čom tu vyplakávate ?

     AJ táto téma by možno patrila k príspevku : Cirkvi treba zaprotestovať.

     A očakávam hneď aj reakcie typu – čo si urobil Ty ? Nuž veľmi málo – a prečo ? Lebo môžem kričať na námestí ( média to aj tak neuverejnia ) , môžem písať po rôznych inštitúciách ( formálne mi odpovedia ) a to je zhruba všetko. Na viac nemám ani finančné prostriedky, ani potrebné stranícke zázemie.

Komentovať