66 rokov bez vojny

8. mája si pripomíname porážku fašizmu, a tým aj koniec druhej svetovej vojny. My, čo sme sa narodili v rokoch tejto vojny si ju pamätáme. Mladšie ročníky ju poznajú už len z dejepisu, románov a filmov. Vďaka Pánovi, že my tu v Európe už plných 66 rokov nepoznáme vojnu. Síce od 1948 do 1989 sme nežili v slobode, ale v komunistickej totalite, kde v spoločnosti denne prebiehal triedny boj. V tomto režime sme museli povinne pozerať filmy o oslobodení vlasti Červenou armádou a vyjadrovať vďaku nášmu osloboditeľovi – Sovietskemu zväzu. Určite nie je správne, ak dnes v demokracii a slobode prechádzame do druhej krajnosti a zabúdame na tých, čo bojovali v tejto vojne a položili svoje životy za slobodu. My kresťania venujme, prosím, tichú chvíľku rozjímania na tieto udalosti a za tých 66 rokov v mieri poďakujme Pánovi takto:

" Dobroreč Hospodinovi, moja duša, celé moje vnútro jeho svätému menu! Dobroreč Hospodinovi , moja duša, nezabúdaj na žiadne z jeho dobrodení! Žalm 103,1-2

"Usilujte sa o pokoj so všetkými a o posvätenie, bez ktorého nik neuvidí Boha." Hebrejom 12, 14

Komentáre k “66 rokov bez vojny

  1. Tesim sa, ze na Slovensku mame to stastie zit tak dlho bez vojny. Ale to neplati pre celu Europu. Predsa len pred par rokmi zurila kruta vojna len niekolko sto kilometrov od nas smerom na juh.

Komentovať