Farárke sa urobila kompletná rekonštrukcia

    Ako už bolo oznámené skôr z dobre informovaných zdrojov, prichádzajúcej  farárke sa  v istom zbore urobila hneď z príchodu kompletná rekonštrukcia.  Čo v základných rysoch obnáša takáto  "rekonštrukcia farárky"?

     Keďže ide o  osobu, ktorá je v podstate cirkev hyzdiacou ( ohavnosťou), poniali sme to komlexne.

1.najskôr sme ju dobre otĺkli

  (niektorí radili, aby sme ju aj vyspárovali, ale niektoré ženy boli proti, tak sme od toho upustili)

2. spravili sme jej "novú fasádu"- Proste sme jej nahodili na  chrbát, koľko len toho vošlo…

3. Potom sme ju okalili  – ale nie tak, ako si niektorí myslia, ale my, v našom milom prostredí, tak  hovoríme, keď  niekoho   riadne omaľujeme,- (radím, farbami nešetriť) 

       Už sme si mysleli, že by pri tom aj mohli zostať, ale zaskočila nás požiadavkou  riešiť  hneď súčasne aj niekoľko ďalších veci: podlahu, plot  a WC.  I keď sme to považovali za nehoráznosť, premohli sme sami seba a so slzami  v očiach- sme jej vysypali pod nohy  vrece s  plevami…Keď ich navlhčí vďačnými slzami, ľahko sa spoja so zemou, po ktorej chodili bosými nohami aj naši predkovia.    

     Problém plota bol veľmi vážny. I ja ( OO.7) osobne to vidím ako útok proti našim základným právam a zvyklostiam – môcť chodiť do farskej , teda našej záhrady na jablká  a iné ovocie, ako a kedy chceme.  Každý má v cirkvi rovnaké potreby a schopnosti…

    Žiaľ, neprešiel návrh mužskej časť presbyterstva, tieto stavby- nerealizovať! Teda: záchod (WC) nestavať, s tým,  nech farárka chodí do záhrady, a nestavať ani plot! Sme presvedčení, že to je celkom racionálne, spojiť takto príjemné s užitočným! – Ale, poznáte to, demokracia v cirkvi!! Zase nás ženy prehlasovali…

    Prešiel však môj nový návrh: plot bude, ale  laťkový! Niektorí boli za latiek:  6 – akože slovenská klasika. Tri v plote  a tri na  zhotovenie WC.  Z dôvodov šetrenia som presadil – laťky 2!. Jednej sa môže držať a druhou si bude od seba baranov a vlkov v ovčom rúchu  odhánať!

   (Podľa pôvodnej správy p eter OO.7 )                                                           

  

 

         

7 Komentáre k “Farárke sa urobila kompletná rekonštrukcia

  1. peter007

    Brat Tabak

    Prepáčte mi prosím moju gramaticku chybu. Inak Vám asi ako sa hovorí "ťažko ležím v žalúdku" , lebo ma akosi nemôžete stráviť, nemyslím telesne, ale to čo som napísal, budem radšej presný a vyhol sa tak ďalšiemu vášmu fejtónu na moju osobu. Viete všimol som si ,že vás podráždi každý príspevok, ktorý nechváli pomery v ECAV, ktorý je kritický k bratom farárom a  atd. Verím, že väčšina pisateľov, ktorí tak píšu to nerobia zlomyselne, ale s dobrou vierou, že kritika padne do úrodnej pôdy a pomery v ECAV sa zmenia k lepšiemu. Veď ani naš pán JK svojho času nechválil zákonikov a farizejov len preto, že zastávali vplyvné funkcie, ale karhal ich a nabádal, aby sa polepšili. Ale to vy určite dobre viete. Kľudne ma osočujte, vysmievajte koľko sa vám zapáči ja budem písať ďalej ak uvidím, že inakšie sa káže a inakšie zasa koná v našej cirkvy, mňa tým neznehutíte. 

    1. rozsievač

         Správne Peter007 nedaj sa znechutiť, na tvoje príspevky sú hákliví práve tý ktorí by mali byť príkladom skromnosti a obetavosti. Poznám to z nášho zboru veľmi dobre. Pán ťa požehnaj.

Komentovať