Ekumenické dvojdnie kňazov a pastorov vo Švédsku

15. až 17. februára t.r. sa po druhý raz konalo v stredisku Bjärka-Säby ekumenické dvojdňové stretnutie katolíckych kňazov a pastorov Švédskej cirkvi. Stretnutie organizuje katolícka diecéza vo Švédsku, redakcia magazínu Pilgrim (Pútnik) a diecéza Linkoping Švédskej cirkvi.

Cieľom pobytu je vytvoriť spoločenstvo pod Božím slovom, v modlitbách, v rozjímaní, v rozhovoroch, v spovedi a v pomazaní olejom. Prítomní neriešia otázky odlišnosti viery, ale chcú prežívať spoločenstvo toho, čo spája, chcú odpovedať ako pastieri stáda na Ježišovu otázku :Miluješ ma?"

Hostiteľmi boli okrem redaktora Pútnika Petra Halldorfa aj katolícky biskup Anders Arborelius a luteránsky biskup Linkopingu Martin Lind. Popri viacerých referentoch bol hlavným taliansky Enzo Bianchi z kláštora Bose. Jeho téma znela: "Mníšska spiritualita a duchovné prehĺbenie kňazov." "Myslím, že niektorí boli posilnení vo svojom povolaní a vytrvalosti. Odvážia sa byť skutočnými pastiermi s jasnou odvahou pomáhať ľuďom a cirkevným zborom v duchovnom prehĺbení, čo dnes je najhlbšia potreba západnej spoločnosti." povedal P.Halldorf. (www.dagen.se)

4 Komentáre k “Ekumenické dvojdnie kňazov a pastorov vo Švédsku

    1. kamarat112

      permanentne vtipny tabak sa  posmieva,  zhadzuje druheho, spravny to krestan…Nebolo by lepsie, keby si si dal pozor na pravopis?Hrubka v tvojom veku aj ked bola v humore? A mal by si prestat s nemravnymi vtipmi, to tiez nepatri na krestansky portal, mudry clovece.

       

Komentovať