Národný týždeň manželstva – prvýkrát na Slovensku

7.-14.2.2011  – Národný týždeň manželstva (NTM) je týždenná iniciatíva na podporu manželstva. Myšlienka sa zrodila vo Veľkej Británií v roku 1997. Slovensko sa do tejto iniciatívy zapojilo tento rok prvýkrát.

Vytvára sa priestor, kde si môžeme pripomenúť, že spokojné manželstvo nie je samozrejmosť, ale vzťah, ktorý by sme mali rozvíjať.

NTM je zastrešujúcou kampaňou pre najrôznejšie miestne aktivity zamerané na praktický rozvoj manželstva, ktoré prebiehajú na rôznych miestach Slovenska. Informácie o celkovom dianí sú prístupné na www.ntm.sk

Manželstvo významnou mierou prispieva k istote v spoločnosti a pre mnoho manželov je zdrojom hlbokého osobného šťastia. Poskytuje stabilné a láskyplné prostredie k výchove detí a ako také potrebuje podporu. Prostredníctvom takýchto a podobných akcií chceme prispieť k podpore a vzniku ďalších zdravých manželstiev na Slovensku.

Cieľom organizátorov je, aby manželia počas týchto dní zažili svoju blízkosť, venovali si pozornosť, boli k sebe láskaví a zdvorilí.

Komentovať