V meste Jurga,Rusko, vyplienili luteránsku modlitebňu

V pondelok 17. januára t.r. v ruskom meste Jurga vandali vyplienili modlitebňu miestneho lut. cirkevného zboru sv. Lukáša, ktorá sa nachádza v centre mesta v trojposchodovom paneláku na druhom poschodí. Aktéri násilne vylomili dvere, čo nemohli vziať so sebou , dolámali. Ukradli všetky predmety z oltára a posvätné nádoby k Večeri Pánovej. Správu pre www.baznica.info poslal duchovný Ivan Černyšev.

2 Komentáre k “V meste Jurga,Rusko, vyplienili luteránsku modlitebňu

    1. Visby

      Portal SELC prináša trošku viacej o tejto udalosti. Doplním ju aj o informácie o meste. Jurga má vyše 80 tisíc obyvateľov, nachádza sa v Kemerovskej oblasti, čo je západná Sibír. Vyrabovaná miestnosť patrí zboru tejto cirkvi -teda Sibírskej evanjelicko-luteránskej cirkvi  (SELC). V správe na http://www.lutheran.ru sa v závere píše, že to nie je prvý prípad nájazdného útoku na zborovú miestnosť. V minulosti takéto útoky sa stali v Chakazsku: Tuim a Kirovo.

      Poznámka: Rozdiel medzi krádežou v Petrohrade a týmito je značný. V prvom išlo vyslovene o krádež predmetov, v ostatných prípadoch podľa spôsobu vykonania činov a ich výsledkov možno súdiť, že išlo o premyslený ,cielený čin – úplne zničiť a  poškodiť majetok zboru. Osnovateľmi týchto skutkov sú tí, ktorým je tŕňom v oku misijná činnosť luteránskej cirkvi.

Komentovať