Bavorská synoda schválila bývanie homosexuálnych farárov na farách

Synoda Bavorskej krajinskej ev. lut. cirkvi na svojom zasadnutí v Neu-Ulme 25. nov. t.r.veľkou väčšinou hlasov vzala na vedomie vyhlásenie cirkevnej Rady ,ktoré povoľuje spoločné bývanie farárov rovnakého pohlavia na farách už od júla t.r. Na synode prebiehala prudká a búrlivá diskusia, boli vznášané námietky synodálov. Súčasne sa synoda vyslovila, aby sa v budúcich rokoch prehĺbilo "ošetrenie biblických miest" týkajúcich sa homosexuality.

(www.idea.de)

5 Komentáre k “Bavorská synoda schválila bývanie homosexuálnych farárov na farách

 1. mustafa

  Po nemecky sice skoro vobec nerozumiem, ale z obsahu clanku som pochopil, ze ide jednoznacne povolenie, aby si teply farar ubytoval k sebe na faru svojho "partnera".

  "Bayerische Synode: Ja zu Homo-Partnern im Pfarrhaus

  Neu-Ulm (idea) – Die bayerische Landessynode hat keine grundsätzlichen Bedenken, wenn homosexuelle Pfarrer im Pfarrhaus mit ihrem Partner zusammenleben wollen."

  je to hnus, velebnosti…. :-((( ta velka vacsina potesi. uz to, ze praktikujuci buzik vobec moze robit farara…. to je este horsie, ako ked dakto na fore anonymne ohovarame blizneho….

   1. mustafa

    Urcite nam to organizujete vy a dufate, ze vsetci aspon aki-taki krestania od nas poutekaju ku vam. Vsak som vas prekukol? :-)))

     

    Ale vazne, aby to ak nakoniec neskoncilo. To radsej skusim zalozit u nas pobocku Wisconsinskej Synody.

    1. tabak

      Zaujímali by ma iba dve veci:

     1. či ten buzerant, ktorého si možno nakvartýrovať, musí byť buzeratn podľa A.V.?

     2. či by  – o dôjnosti biskupov, podľa 1 Tim 3,1- bolo nabudúce možné prekladať takto: vypustiť "bez úhony" a doplniť: jednej ženy žena,  alebo jedného muža muž! (einen Mann mann-  čo je tzv. zweimann system)?

     1. misko

      Netreba nič meniť, stačí niektoré veci zvýrazniť a iné relativizovať. Skúste sa stretnúť s niekým z tej bavorskej synody alebo choďte za anglikánmi. Ak naďabíte na tých, ktorí sa zastávajú homosexuálneho správania, tak uvidíte, že tie veci v Písme vôbec nie sú natoľko jasné, aby sa nedali interpretovať aj inak, ako to zvykneme robiť my.

      Stačí, aby zdôraznili, že každý človek je stvorený na Boží obraz. Aj homosexuáli. A keď ich tak Boh stvoril, tak ich takých treba prijať. Ak Biblia hovorí čosi proti nim, tak je to kultúrne podmienené a treba sa k tomu postaviť asi tak, ako k tomu, ako sa mala žena v Pavlovej dobe správať na bohoslužbách. Prípadne existujú kompromisy… že farár či biskup sa nemá homosexuálne správať, kým vykonáva svoju funkciu. Keď ju opustí, tak môže žiť ako chce. Výkonom funkcie myslím trvanie, na ktoré bol ustanovený a nie napr. vedenie bohoslužieb…

      Marana tha!

Komentovať