Špiritizmus v Novoapoštolskej cirkvi

Evanjelický farár ,predseda Centra pre dialóg v Berlíne, Thomas Gandow kritizoval špiritistické praktiky Novoapoštolskej cirkvi. Táto sekta tri razy do roka organizuje bohoslužby za zosnulých. Cieľom je zlepšiť duševný stav zomrelých. Slúžia na to dodatočné krsty, zapečatenie Duchom Svätým a účasť na Večeri Pánovej zosnulých. Podľa Gandowa tu nejde o modlitby a spomienky na zosnulých, ale o vyslovené špiritistické praktiky. Novoapoštolskú cirkev vedú tzv. apoštoli. Sekta vznikla v 19. storočí v Hamburgu a rozšírila sa do celého sveta. Dnes má okolo 10 miliónov prívržencov, z toho v samotnom Nemecku je ich 360 tisíc. Poznámka visby: Novoapoštolská cirkev v SR bola registrovaná 1. septembra 2001. Pracovať začala na Slovensku r. 1984. Dnes eviduje 4 obce: Bratislava, Košice, Komárno a Poprad.  Počet členov nie je známy, odhaduje sa, že ich je niekoľko sto.  

(www.idea.de; www.culture.gov.sk;www.nac-slovakia.sk😉

4 Komentáre k “Špiritizmus v Novoapoštolskej cirkvi

  1. Adelfos

    Bol som v lete na ich bohoslužbách, moc som nerozumel, všetko nemecky a ja viem iba nein a ja. 😉 Bohoslužby vyzerali normálne, ale o ich učení už viem svoje. Sú registrovaní aj u nás… 

  2. miro_ilias

    Googlovanie ukaze na niektore crty NAC, ako ich aj kritizuje Visbyho clanocek.

    Z hladiska registracie – ked su registrovani bahaji, mormoni, jehovisti (vid stranka ministerstva), preco by nemohli byt registrovani aj NAC ? Zakonne podmienky splnili, registracny stempel dostali.

     

Komentovať