Óda

 Óda na danaek.

 

Chceš rozumieť danaek?

Musíš poznať stredovek!

Temno. Duní tekvica,

svieti zlosť -a hranica.

 

Pritom chce byť danaek,

ako starý doktor Eck.

Keďže slepo slúži Rímu,

netreba jej veľa umu.

 

Pripomína danka ek

vyhorený kahanček.

Nesvieti. Len čmudí.

Luteránov údi.

 

Dokazuje danaek,

že je ako – prázdny šek.

Je nekrytý. Samé nuly…

V ktorej banke ho vydali?

 

Jednu vec má dana,

čo má každá dáma.

Ty ju máš zvlášť veľkú-

do hrdielka dierku.

 

Danaek sem chodí s danou.

Tak miluje luteránov!

"Prenikla" už celý tento dom!

Nie si , drahá, v tom?

 

Tak, to by sme na dnes mali,

lásku priateľke vyznali.

Diskutovať s ňou – je škoda.

Tým končí aj moja óda. (Ó ha? Ó- da!)

                                    Na dušičky dušičke danek venuje tabakek.

5 Komentáre k “Óda

 1. tinuška

   Jeho stupidnými výlevmi nedehonestuje len kat. cirkev, ale aj vašu a robí vám hanbu. Nevadí vám to, alebo ticho súhlasíte?

  1. mustafa

   1. najvacsia ostuda ECAV som ja (mozno okrem nemenovanych elitnych fararsko-biskupsko-dekanskych rodov, ale to uz je ina liga robenia hanby)

   2. nesuhlasim ticho, pretoze som sa celkom hlasno pobavil

    

   este nejake otazky?

  2. tabak

   Zarmútil som tinušku

   pre danaek ódu.

   Tys’ dostala báseň krátku.

   Napíšem Ti druhú.  Dlhú! 

                    Braček…tabáček

  3. IvanKristian

   Tieto "veršovačky", ktoré nemajú s poéziou nič spoločné (ako učiteľ slovenského jazyka som študoval literatúru a jej teóriu na univerzite) sú nielen formálne (trápny a predvýdateľný rým), ale najmä obsahové braky. Asi najviac by som kritizoval básneň o "Ebudovi" – nasledovník Krista nemá urážať a posudzovať nikoho a už vôbec nie Židov (Pán nebol Slovák, ale Žid, ak už niečo). Rovnako útočná je kvázibáseň o "sodomitoch a gomoritoch", ktorá je plná odsudzovania homosexuálov. Ak sa autor deklaruje ako kresťan, opäť nemá čo súdiť iných. Toto rovnako platí i o "básni" oslavujúcu smrť Usama Bin Ladina. Nie som stúpencom násilia, ale smrť neprajem nikomu a neteším sa zo žiadnej. Navyše, autor v nej posiela zmienenú osobu do pekla. Je snáď autor Boh aby rozhodoval a vyriekol súd ? Z týchto dôvodov mi nedá nezareagovať a nepodporiť uživateľku s nickom "tinuška". Aby som nebol niekto kto ide sám proti sebe – nesúdim osobnosť autora týchto "výlevov", len jeho "diela" a poukazujem na ich nekompatibilitu s kresťanským vnímaním sveta.

   P.S. Pre ujasnenie – som evanjelik a.v. a nie som homosexuál (poznámka kvôli prípadným rečiam). 

   1. tabak

     Keď niekto, kto je vraj "učiteľ slovenského jazyka, ktorý študoval literatúru a jej teóriu na univerzite– napíše "predvýdateľný" s ypsilonom, je to vizitka jednak univerzity  / asi z Horného Výplachu/ ale aj samotného autora , ktorý sa nám tu prezentuje. -Neospravedlňuje Vás ani  letná horúčava v čase písania vášho "súhlasu", ani  prebiehajúce školské prázdniny. Hmosexuál mžno nie ste, evanjelik sotva, ale celkom určite truľo, ktorý nepozná gramatiku šo štvrdej-piatej triedy ľudovej školy. Takýto učitelia a absolventi univerzít vychádzali kedysi z Večerných "univerzít marxizmu leninizmu- VUML "- a dnes  ako žiaci tých istých "profesorov".

    Ako ich  "žiak"- absolvujúci univerzitu  (že by tretieho veku?) vždy v sobotu , v čase od 9.45- do 10.20 hodiny včítane veľkej prestávky, ako je na Slovensku bežné, isteže  bez bázne  a hany  pišete gramatické "hrúbky, a navyše aj nezmyselné kritiky.  Toto čo ste predviedli by si iste zaslúžilo jednu  "basičku", ale nie ste hoden  nijakej pozornosti. ( Pár dobrých predvídateľných rýmov ma už napadá!)

          So somármi je však škoda diskutovať, lebo ako klasik povedal, "jednak je to strata času a jednak sa im tým prejavuje neprimeraná pozornosť". – Nesúdim autora "súhlasu", iba jeho pokryteckú morálku a slamu, ktorá mu trčí z gumákov.

                     

           

           

     

Komentovať