Výber vhodného farára

"Zborová výberová komisia pre obsadenie uprázdnenej kňazskej stanice“ (ZVKOUKS) sa nevedela dohodnúť na tom, ktorého kandidáta navrhnúť do užšieho výberu. Žiaden kandidát nemal ideálny profil a tak sa nevedeli rozhodnúť.

Nakoniec si predsedajúci povzdychol: Nuž, mám tu ešte jednu žiadosť. Ale nepôsobí veľmi presvedčivo. Ten pán o sebe píše že nie je celkom zdravý a že mu tá choroba v zborovej práci dosť dávala zabrať.

Tiež vraj má široké skúsenosti, ale v žiadnom zbore to veľmi dlho nevydrží. V jednom z nich to vydržal až tri roky.

Často má spory s kolegami v úrade a určitými skupinami v zbore. Organizácia nie je jeho silná stránka. Hovorí sa o ňom, že občas zabudne aj koho vlastne krstil.

Na druhej strane si o sebe myslí, že je dosť dobrý teológ a kazateľ. Tiež tvrdí, že má Ducha Svätého. Keby to tento zbor s ním chcel skúsiť, slúžil by tak dobre, ako by len mohol.

Všeobecné zdesenie: Čože? Tento chorľavý, zádrapčivý a zábudlivý muž sa odvažuje k nám hlásiť? Prebehlo hlasovanie: Nie, tohto muža nepozvali ani k próbnej kázni.

Predsedajúci si povzdychol a odložil svoje materiály: “To som si mohol myslieť. Ale mohli by ste aspoň poznať jeho meno: Apoštol Pavel".

Zdroj: http://www.christenn.de/glaubenswelten/humor/wbibel5.html

3 Komentáre k “Výber vhodného farára

 1. kantor

  Tak tento príbeh je BINGO :o))  Myslím, že ešte horšie preferencie by mal Pán Ježiš keby sa prihlásil na obsadenie kňažskej stanice. Kto vie či by prešiel cez našu milú cirkevnú birokraciu?  :o)))

  1. tabak

    by neprešiel ani jeden cez  kádrovaciu kanceláriu istého br. kantora. Zatiaľ o farároch nenapísal nič pozitívne. Zrejme je to známy rgschr.komplex.

         P.S.Vďaka pisateľovi za príspevok o výbere farára. Svojho času ho uverejnil aj náš Evanj.posol  a je naozaj poučný!

   1. kantor

    Cezomňa by prešli určite. Jediné čo mi na farárovi vadí je , keď nemyslí vážne to čo káže.  Poznám veľa fajn            ev.  farárov- skutočných pastierov. A na druhej strane kto vie u koľkých farárov by som zas neprešiel ja? :o)

    A vysvetli mi čo je to ,,rgschr.komplex." Ďakujeeeeem

Komentovať