Novým prezidentom SLZ sa stal palestínsky biskup

Na VZ SLZ v Štuttgarte boli aj voľby  prezidenta SLZ. Za prezidenta zvolili biskupa Evanjelicko -luteránskej cirkvi v Jordánsku a vo Svätej zemi Muniba A. Younana z Jeruzalema. Bude nástupcom amerického biskupa M.Hansona. Younan získal 300 hlasov, 23 boli proti a 37 sa zdržali hlasovania. Younan má 59 rokov, je ženatý a s manželkou majú tri dcéry a jednu vnučku. Na čele tejto 3 tisíc členov v šiestich zboroch čítajúcej cirkvi je od roku 1998.

(www.idea.de)

3 Komentáre k “Novým prezidentom SLZ sa stal palestínsky biskup

 1. Gratulujem bratovi biskupovi a vyslovujem úprimnú sústrasť sionistickým, evanjelikálnym či charizmaticko-letničným a iným pravičiarskym pánom bratom.

  Chcel by som o novom prezidentovi vedieť viac. Požičia mi niekto nejaké odborné publikácie od pána brata Ostrolúckeho? Určite sa z nich niečo dozviem…

  Ešte by ma zaujímalo, či delegáti našej a sliezskej cirkvi hlasovali za brata Younana.

  1. misko

   Brat biskup sa zúčastnil generálneho zhromaždenia konferencie európskych cirkví minulé leto v Lyone. Vystúpil v jeden deň, keď bol priestor pre predstaviteľov cirkví z iných častí sveta, aby sa prihovorili delegátom a iným prítomným, na tému zhromaždenia "Povolaní v jednej nádeji v Kristovi". Brat biskup Munib Younan predniesol strhujúcu reč o dramatickej situácii v Palestíne, o riešeniach problémov, o ktoré sa tamojšie náboženské autority pokúšajú a vyzval európske cirkvi, aby nepomáhali iba modlitbami, ale aj pozdvihli svoj hlas a bránili spravodlivosť na Blízkom Východe.
   Myslím si, že toto jeho vystúpenie pomohlo k zvoleniu za prezidenta SLZ. Držím mu palce 🙂

  2. miro_ilias

   prijímam(-e) sústrasť 🙂

   Ale tradičné luteránske cirkvi v palestínskych teritóriach ma už veľmi nezaujímajú.  Sú len zvučnou značkou z minulosti. Veľké kostoly.

   V moslimskom prostredí bude počet členov tej denominácie ďalej klesať;  tlaku islamizácie dokáže účinne vzdorovať len Izrael.

   Ešte kritické linky o biskupovi zo strany Židov i nás, kresťanských sionistov:

   Palestinian bishop critical of Israeli policies wins top Lutheran post

   New Lutheran President: Christian Zionism is Sick, Anti-Semitic, Racist Heresy

    

Komentovať