Kráľovská svadba roka – životopisy mladého páru

V súvislosti so svadbou roka budeme prinášať k tejto téme podrobnejšie informácie na pokračovanie z internetových zdrojov kráľovského dvora písané po švédsky.Dnes začíname životopismi mladého páru.

Korunná princezná Viktória ,vojvodkyňa z Västergötlandu, narodila sa 14.júla 1977. Pri krste v Zámockom chráme 27. septembra 1977 dostala mená :Viktória Ingrid Alice Désirée. Pri krste boli krstnými rodičmi: Jej Výsosť kráľovná Beatrix z Holandska, princezná Désirée, barónka Silfverschiöld, kráľ Harald V. z Nórska a pán Ralf Sommerlath. Korunná princezná Viktória je najstarším potomkom J.V. kráľa Karola XVI. Gustava a J.V. kráľovnej Silvie. Má dvoch súrodencov: brata princa Karola Filipa, nar. 13. mája 1979 a sestru princeznú Madeleine , nar. 10. júna 1980. Konfirmovaná bola v lete roku 1992 v kostole Räpplinge na ostrove Oland. Absolvovala všetky stupne škôl, študovala politológiu a históriu doma i v USA, Nemecku a Francúzsku. Ovláda angličtinu, nemčinu a francúzštinu. Praxovala vo viacerých organizáciách ako sú OSN, EU a ambasády. Absolvovala aj základný vojenský výcvik vo Švédsku. Angažuje sa v početných humanitárnych organizáciách. Ako zástupkyňa Švédska navštívila úradne viacero krajín vo svete. 24. februára 2009 sa zasnúbila s p. Danielom Westlingom.

Daniel Olof Westling sa narodil 15. septembra 1973 v Orebro. V tom istom roku bol pokrstený v kostole v Almby.Má staršiu sestru Annu.Po ukončení gymnázia pracoval pri opatrovaní starých ľudí, potom absolvoval vojenskú službu. Po jej ukončení pracoval v zariadeniach voľného času s deťmi s osobitnými potrebami. V r. 1994-96 absolvoval v Štokholme Ľudovú vysokú školu ,odbor športu a voľného času. Paralelne so štúdiom pracoval pre jedno tréningové zariadenie. Vzdelanie si rozšíril o odbor tréningového vedenia. Potom sa osamostatnil a založil si vlastné zariadenie. Jeho vášňou sú lyžovanie a golf, šport, zdravotníctvo a sociálne otázky.

(www.gripsholmsslott.se)

Komentovať