Vedúci biskup ELC v Tanzánii kritizoval uznesenia synôd ELCA a ŠC

Počas veľkonočnej bohoslužby v kostole Azania Front Church v Dar es Salaam vedúci biskup Evanjelicko-luteránskej cirkvi Tanzánie Alex G. Malasusa komentoval v kázni rozhodnutia synôd ELCA a Švédskej cirkvi o zrovnoprávnení sobášov homosexuálnych párov. Povedal, že miestna cirkev nepodporuje rozhodnutia týchto synôd ,pretože je to proti Božiemu slovu. "Luteránske cirkvi v USA a Švédsku sa zatúlali od Písma. Cirkvi Afriky chcú im pomôcť naladiť sa na správnu cestu. Je čas, aby Afrika kázala ostatku sveta a pripomenula im Božie slovo, pretože zdá sa, že zabudli,čo Biblia hovorí. "

Malasusa vyzval cirkev v Tanzánii a v Afrike usilovať o finančnú a ekonomickú nezávislosť, a vymaniť sa tak od vplyvu zahraničných cirkví. Vedúci biskup ELCA Mark L. Hanson ako reakciu na komentár vyhlásil, že je pripravený "na otvorený a úprimný rozhovor" s biskupom Malasusom.

(www.elca.org)

Komentáre k “Vedúci biskup ELC v Tanzánii kritizoval uznesenia synôd ELCA a ŠC

  1. kolarovsky

    Mal som možnosť spoznať osobne niektorých študentov teologie z Tanzanie, dnes su až asi farári. Máme sa od nich čo učiť. Vtedy mi hovorili, že tam ročne pribudne do cirkvi 50 tisíc kresťanov. To však bolo pred 15 rokmi. Neviem, aká je situácia dnes.

Komentovať