Aj to je život!!

Portál fínskej lut. cirkvi evl.fi prináša jednu správu, ktorá je pre nás veľmi nezvyčajná, nie každodenná, ale život aj toto prináša.

Farárka Marja-Sisko Aalto v cirkevnom zbore Imatra podala dómskej kapitule v Mikkeli rezignáciu na miesto zborovej farárky. V liste píše, že po viac ako štvormesačnej práci sa jej nepodarilo vytvoriť dostatočný kontakt a získať dostatočnú dôveru v zbore,aby mohla konať zodpovedne službu. Aalto sa  koncom roku 2009 vrátila späť do služby po tom, ako sa podrobila operácii a z muža ju prerobili na ženu. Celkovo bola farárkou okolo 30 rokov. Službu ukončí začiatkom apríla. "Je to pochopiteľné, keď cirkevný zbor nemá vo farárovi dostatočnú dôver," hovorí biskup v Mikkeli Seppo Häkkinen. "V posledných mesiacoch som bol s ňou často v kontakte.Jej rozhodnutie preto nie je veľkým prekvapením."

/evl.fi/

Komentáre k “Aj to je život!!

 1. miro_ilias

  Presurfoval som net, najduc tieto zdrojove spravy v anglictine:

  Transsexual pastor to resign 

  Trans-Gender Minister Resigns in Imatra

  Transgender vicar to resign over loss of parishioners’ confidence

  Takze spravna interpretacia udalosti: finsky farar Olli Aalo, ktory nebol vysporiadany s takou prezakladnou vecou, akou je akceptacia vlastneho muzkeho pohlavia, si zmyslel, ze sa stane ‘zenou’ a podrobil sa operacii zmeny pohlavia…. Teraz je z neho ‘transexual’, ‘zruda’, a je pochopitelne, ze takyto ludsky tvor (sorry, ze to pisem) nemoze viest cirkevny zbor…ved ako by si mohli voci nemu("nej") ludia-cirkevnici vytvorit doveru ? Ved staci sa pozriet na jeho/"jej" fotografie, a – aspon na mna osobne – pride udiv, znechutenie, lutost…

  PS: Tu je ako ‘ona‘, a tu zase ako on.

   

Komentovať