Kukláči vtrhli na služby Božie v Kaluge,Rusko

V nedeľu 28. februára t.r. sa v meste  Kaluga v nedávno vysvätenom dome predpoludním konali pravidelné luteránske  služby Božie .Konala sa ordinácia pastora Dmitrija Jurjeviča Martyšenka. Ordinoval titulárny arcibiskup ELCR Jozef Baron za asistencie farára cirkevného zboru ELC AV v Rusku v Povlovom Posade Olega Igoroviča Kniazeva. Bohoslužba bola narušená vtrhnutím 11 samopalmi ozbrojenými príslušníkmi miestnej polície. Na otázku, čo tu robia, jeden z nich odvetil, že "dostali signál, že sa tu schádzajú teroristi a rozdáva sa tu teroristická literatúra". Vysvetlenie, že Biblia a knihy AV nie sú teroristickou literatúrou , políciu nepresvedčili. Kňazi pokračovali ďalej v bohoslužbe. Potom prišli ešte ´Další traja policajti. Jeden si stál pri vchode a nepúšťal nikoho von , ani dnu. Žena-policajtka si vybrala papiere a začala provokačne písať záznam o priebehu a obsahu bohoslužby. Tretí policajt všetko snímal kamerou.

Pastor Martyšenko už napísal sťažnosť splnomocnencovi pre práva človeka. Kópie odovzdal úradu gubernátora mesta a poslancom mesta. Moskovskí právnici ELC AV v Rusku pre mestskú prokuratúru  pripravujú dokumentáciu o porušení ústavných práv občanov Ruskej federácie.Ku skúmaniu incidentu sa pridali tiež ochrancovia práv.

/www.luther.ru/

2 Komentáre k “Kukláči vtrhli na služby Božie v Kaluge,Rusko

 1. tabak

   komunisti zostanú komunistami, svojich manierov sa už nezbavia.Kresťania boli a zostanú pre nich teroristami…

  Každý socialista v EU by mal povinne absolvovať aspoň tri dni reálneho socializmu.

  1. ragnar

   mna skor zaujima ako na to reaguje medzinarodne luteranske spolocenstvo… domaca pravoslavna cirkev… alebo je to jedno ako aj cielene kynozenie krestanov v nigerii?

    

Komentovať